Перша сонячно-вугільна електростанція

Перша сонячно-вугільна електростанція

Дослідний зразок гібрида новаторської сонячної та традиційної теплової електростанції долучився до роботи на енергоблоці № 2 станції Cameo в штаті Колорадо: Colorado Integrated Solar Project (CISP) реалізований компанією Xcel Energy.

В розробці установки потужністю 49 МВт взяла участь фірма Abengoa Solar, яка надала свою технологію параболічних "корит", що концентрують сонячну енергію. Як повідомляє Xcel Energy, демонстраційний проект CISP повинен скоротити використання вугілля на 2-5%, а в перспективі - і на 10%. Американці розраховують заощаджувати за допомогою такого доповнення до вугільного енергоблоку по 900 тонн вугілля щорічно.

У сонячні дні дзеркала зосереджують проміння на лінії трубок-приймачів, наповнених маслом. Розігріте приблизно до 300°C, воно подається в теплообмінник, де енергія передається воді, температура якої доводиться до 200°C, перед тим як вона потрапляє в котел. Чим більша температура води, що надходить в бойлер, тим менше потрібно спалити вугілля для її остаточного нагрівання та виробництва пари, що обертає турбіни і виробляє електроенергію.

Віце-президент Xcel Energy Кент Ларсон (Kent Larson) у прес-релізі компанії говорить, що якщо електростанція-гібрид виправдає сподівання, це допоможе модифікувати технологію виробництва на традиційних, чисто вугільних станціях. Тестовий період роботи установки триватиме до кінця 2010 року.

X

Вхід

Завантажую...