Перші наслідки виверження вулкану в Ісландії

Перші наслідки виверження вулкану в Ісландії

Виверження ісландського вулкану Ейяфьятлайокудль спричинило скасування авіаперельотів у 12-ти країнах Європи: Ірландії, Великобританії, Бельгії, Нідерландах, Данії, Швеції, Норвегії, Фінляндії, Литві, на півночі Франції та Німеччини, а також частково у Польщі.

За повідомленням російських ЗМІ, частина аеропортів на території Росії теж закриті. Є повідомлення про те, що повітряний простір закриває Австрія.
За оцінками європейської Організації по контролю за безпекою повітряного руху (Eurocontrol), сьогодні буде скасовано половину всіх авіарейсів між Північною Америкою та Європою (РИА Новости). Вже вчора через величезну хмару попелу було відмінено 6 з 21 тисячі авіарейсів у Європі.

Згідно з прогнозами експертів, якщо потужність виверження не зменшиться, хмара попелу у найближчі кілька днів накриє більшу частину Європи…

P.S. Виверження вулкану, що знаходиться на відстані 150 км від Рейк'явіка, почалось 21 березня. До цього вулкан вважали сплячим. Останній раз його виверження тривало з 1821 по 1823 роки... Він містить три великі кратери, розміром від 200 до 500 м в діаметрі.

X

Вхід

Завантажую...