Пластик розкладається! Але краще б він цього не робив…

Пластик розкладається! Але краще б він цього не робив…

Традиційне твердження екологів та науковців про те, що пластик в природному середовищі під дією природних факторів не розкладається, спростували японські вчені, які виступили на цьому тижні на національній конференції Американського хімічного товариства (ACS). Вчені з Японії заявили, що твердий полікарбонатний пластик і фарба з корпусів кораблів в океані все-таки розкладаються, виділяючи при цьому вражаючий ендокринну систему Бісфенол А.

Бісфенол А - різновид природних естрогенів, зустрічається в якості домішок у продуктах харчування та косметичних препаратах. Бісфенол А використовується також при виготовленні пластмас, якими вкриваються внутрішні поверхні консервних банок для продуктів харчування, і при виготовленні тари, що використовується в косметичній та продуктовій промисловості.

Раніше канадські вчені вже виступали із заявами, що Бісфенол А збільшує ризик виникнення раку простати і раку грудей і зміни в мозку людини.

Тепер ці побоювання підтвердили японські вчені, довівши, що Бісфенол А може потрапити у воду та пісок і з полікарбонатів, дуже твердих пластиків.

Група вчених з університету Ніхон проаналізувала пісок і морську воду з більш ніж 200 ділянок у 20 країнах в Південно-Східній Азії та Північній Америці. На всіх ділянках вони виявили досить високий рівень вмісту Бісфенол А. Місцями ця концентрація доходила до 50 частин на мільйон, що становить приблизно 50 грам на один кубічний метр води. Такі високі концентрації негативно позначаються на морських мешканцях, а через них і на людині.

Вчені стверджують, що основним джерелом Бісфенол А є фарба на основі епоксидної смоли, якою у всьому світі вкривають корпуси кораблів, а також пластикове сміття, 150 тисяч тонн якого щорічно виносить тільки на береги Японії.

Слід зазначити, що деякі країни, наприклад Великобританія, вже відмовилися від Бісфенол А. Комітет Європейського союзу з харчової безпеки в 2002 році зменшив максимально допустимий вміст Бісфенол А в продуктах харчування в 5 разів. А ось влада США поки що займає іншу позицію.

X

Вхід

Завантажую...