Популярні «екологічні» тренди не завжди ведуть до кращого життя

Популярні «екологічні» тренди не завжди ведуть до кращого життя

Веганський одяг, біопаливо та інші «екологічні» новації, подаються як етичний, екологічний вибір, однак вони мають свій темний бік.

Коли йдеться про нагальні екологічні проблеми сьогодення, всі ми усвідомлюємо, що повинні зробити свій внесок. Ріст веганства показує, що ми все більше замислюємось про те, як наш спосіб життя впливає не лише на наше власне здоров'я, але і на навколишній світ.

На жаль, слідування моді не завжди є правильним способом зберегти планету. Незважаючи на те, що останні дослідження показали, що відмова від м'ясних та молочних продуктів є одним із найкращих способів зменшення впливу на навколишнє середовище, це не стосується вашого гардеробу.

Веганські альтернативи хутру та шкірі можуть завдати шкоди морським істотам, оскільки вони зроблені з іншого всеохоплюючого екозлочинця: пластику. Деякі матеріали тваринного походження можуть бути навіть менш шкідливим вибором.

Такі неінтуїтивні обставини знову і знову проявляються, коли ми намагаємось вибрати етичний спосіб життя. Так, відмова від одноразових пластикових пакетів та їх заміна бавовняною торбою окупиться лише після 131 використання останньої, оскільки бавовна — це також важка екологічна ноша.

Біопаливо, яке презентується як «зелена» альтернатива нафті, призводить до вирубки лісів та збільшення викидів вуглецю. Крім того, спалювання деревини замість газу для обігріву наших будинків також зумовлює більше забруднення повітря.

Не варто поспішно слідувати тенденціям без належних доказів. Перевірка екологічності новомодних «зелених» віянь може бути не найбільш модним вибором, але в довгостроковій перспективі це єдине, що варто зробити.

X

Вхід

Завантажую...