Посеред арабської пустелі виросте екомісто без хмарочосів і автомобілів

Посеред арабської пустелі виросте екомісто без хмарочосів і автомобілів

Незвичайне поселення зведуть в найближчі 5 - 10 років на околицях Абу-Дабі, столиці ОАЕ, поряд з міжнародним аеропортом. Місто Масдар (так назвали цей проект) розміститься на пісках безлюдної пустелі. Планується, що тут будуть жити близько 50 тисяч людей, з'явиться університет та до тисячі бізнес-підприємств.

Архітектори з бюро Foster планують зробити місто екологічним: воно буде отримувати енергію від сонця. Так наприклад, у ньому встановлять круговий масив великих дзеркал, які сфокусують світло в невеликій, площею всього 1 кв. м точці, розташованій на вежі - звідти енергія надходитиме на генератор, який живить транспорт (в місті будуть дозволені тільки електромобілі).

Інша, 45-метрова вежа, стане великим вітряком, який буде на кшталт вентилятора обдувати місто. Від пустельних вітрів захистять стіни, а на вузьких вуличках з'являться екрани, які укриють пішоходів від сонця.

До речі, сонячна електростанція Масдара вже готова - на сьогодні це найбільший проект такого роду на Близькому Сході. Вартість «оазису» - від 15 до 30 мільярдів доларів.

X

Вхід

Завантажую...