«Повітряні заповідники» допоможуть захистити дику природу

«Повітряні заповідники» допоможуть захистити дику природу

На думку вчених, для захисту дикої природи необхідно створити «повітряні заповідники», оскільки зростаюче число хмарочосів, вітрових турбін, ліній електропередач, літаків та безпілотних літальних апаратів загрожують мільярдам літаючих тварин.

Дослідники з Аргентини та Уельсу закликають створити зони повітряного простору, де присутність людини буде частково або повністю обмежена з метою зменшення повітряних зіткнень.

Серхіо Ламбертуччі з Університету Комауе та Аргентинської дослідницької ради, говорить: «Більшість природоохоронних заповідників та національних парків зосереджені переважно на землі або, віднедавна, на воді. Жоден з них не зосереджений у повітряному просторі».

Але небо стає все тіснішим. Вчені підрахували, що мільйони тварин помирають щороку від зіткнень з висотними будівлями, лініями електропередач та вітровими турбінами.

Втім, повітряні зіткнення можуть викликати проблеми і для людей. Дослідницька група з Університету Суонсі в Уельсі, говорить, що від зіткнень птахів з літаками загинуло більше 200 людей у всьому світі, і було пошкоджено тисячі літаків.

Вплив безпілотних літальних апаратів ще потрібно оцінити, але дослідники побоюються, що вони можуть виявитись серйозною проблемою.

На думку вчених, потрібно створити райони недоторканого повітряного простору. Це можуть бути тимчасові зони, наприклад, щоб допомогти захистити птахів під час їх сезонних міграцій, або постійні повітряні області в ключових місцях поширення.

Вчені додають, що вплив на диких тварин повинен враховуватись під час планування великих будівельних проектів. Доктор Ламбертуччі говорить: «Якщо ви знатимете всі види, які використовують цю область, перш ніж будувати аеропорт, будівлю чи вітропарк, ви, ймовірно, зможете попередити багато зіткнень».

X

Вхід

Завантажую...