Прогулянки на природі розганяють погані думки

Прогулянки на природі розганяють погані думки

Прогулянка дійсно може допомогти очистити голову — але лише якщо ви гулятимете на природі, говорить нове дослідження.

19 задіяних в дослідженні осіб, які 90 хвилин гуляли на природі, мали нижчі рівні негативних думок в порівнянні з іншими 19 особами, 90-хвилинні прогулянки яких відбувались в умовах міста. Попередні дослідження показали зв’язок таких думок з підвищеним ризиком депресії і пов'язаних станів.

«Те, що 90-хвилинна прогулянка має такий великий вплив, досить вражаюче», — говорить автор дослідження Грегорі Братман, докторант кафедри біології Стенфордського університету.

Люди з першої групи прогулювались біля Стенфорду, в трав'янистій місцевості зі спорадичними дубами і кущами. Люди з іншої групи гуляли жвавою вулицею в сусідньому місті Пало-Альто.

Щоб дослідити рівні важких думок учасників дослідження, вчені попросили їх заповнити анкети до і після своїх прогулянок. Крім того, дослідники сканували мозок людей, задіяних у дослідженні, також до і після прогулянок. Результати показали, що ті, хто гуляв на природі, мали менш активні області мозку, пов'язані з ризиком психічних захворювань, у порівнянні із тими, хто пішов гуляти в місто.

Багато попередніх досліджень зв'язку між природою і психічним благополуччям показали, що після перебування в природних умовах люди почувають себе емоційно краще. Тим не менш, нове дослідження показало зміну в реальній схемі негативного мислення, яке може сприяти ризику виникнення депресії у деяких людей, говорить Братман.

Цілком можливо, що стресові фактори, пов'язані з життям у місті, можуть робити людей більш схильними до зосередження на поганих думках. Але, як виявилось, ці стресори можна перебороти за допомогою прогулянки на природі.

X

Вхід

Завантажую...