«Пухнасті» хмари над океаном

«Пухнасті» хмари над океаном

Тонкі, схожі на пір’я хмари над узбережжям Чилі вкривають Тихий океан білим хутром. Зображення, зроблене 21 травня 2015 року супутником NASA Aqua, показує висотні хмари, які діагонально заповнюють кадр. Здавалось би, структура хмар ідентифікує їх як перисті, але на думку вчених із NASA, насправді їх тип не такий очевидний.

«Більшість хмар класифікують за тим, як вони виглядають знизу, що ускладнює їх ідентифікацію із супутника за допомогою класичної системи», — пояснює Патрік Мінніс, вчений-фахівець з наук про атмосферу із Дослідницького центру імені Ленглі при NASA у Гемптоні, штат Вірджинія, США.

Перисті хмари (за міжнародною номенклатурою — cirrus) формуються, коли насичені водяними краплями хмари піднімаються вгору і охолоджуються до стану хмар, насичених крижаними кристалами. Натомість розтріпані хвилі на супутниковому фото, ймовірно, утворюються на великих висотах уздовж висотної струмової течії, вважає Мінніс. Найвищі точки цих хмар сягають 13 кілометрів у висоту. Вітри на фото дмуть зі швидкістю близько 161 кілометра на годину.

З землі такі хмари можуть виглядати як перисто-шаруваті (міжнародна назва — cirrostratus), що означає, що вони заповнюють небо і створюють явище гало, викликане відбиттям та заломленням світла кристалами льоду. З космосу ж вони більше нагадують перисті — «пухнасті» хмари.

Перисті хмари — непоганий індикатор температур для області, яку вони охоплюють. Якщо з землі вони неоднорідні, варто очікувати сухої, сонячної та спокійної погоди. У правому верхньому кутку зображення можна побачити шарувато-купчасті хмари (stratocumulus), які з'являються на набагато меншій висоті, ніж перисті. Ці вовнисті хмари утворюються над відносно прохолодними водами океану, де атмосферна хімія робить хмари низькими.

X

Вхід

Завантажую...