Рай для браконьєрів

Рай для браконьєрів

Схожі з висоти пташиного польоту чи то на об'єкти сучасного мистецтва, чи то на загадкові сліди стародавніх цивілізацій, ці конструкції насправді несуть суто практичну функцію: це традиційні рибні пастки народу тонга в ПАР - довгі загородки із вбитих в дно дерев'яних колів, між якими переплетені тонкі гілки або грубі саморобні мотузки.

Велика частина риби, яка потрапила в такий загін, залишається в межах «огорожі», не знаходячи виходу. На північному сході ПАР, практично на кордоні з Мозамбіком, такими пастками всіяне все мілководдя Косі-Бей, яка всупереч назві являє собою зовсім не затоку, а систему проточних озер і боліт, лиманом з'єднану з океаном. Цей природний комплекс включено до списку Світової спадщини ЮНЕСКО: чисті і прозорі води надзвичайно багаті рибою, а в навколишніх лісах живуть сотні видів птахів.

Косі-Бей - основна частина природного парку iSimangaliso Wetland Park, будь-яка діяльність (в тому числі туризм і рибальство) тут жорстко регулюється. Але в життя народу тонга влада практично не втручається: хіба може нашкодити природі традиційний метод рибної ловлі, який використовується не менше семи століть?

Проте в минулому тонга використовували далеко не всю здобич, яка потрапляла в пастку: вони били острогами рівно стільки, скільки їм було потрібно, залишаючи велику частину риби «пастися» (недарма в Південній Африці ці пастки часто називають краалями, як і загони для худоби). В останні ж роки тонга беруть до рук остроги, тільки щоб розважити туристів. А рибу з пасток вигрібають тенетами - майже вся здобич йде на продаж. В результаті місцеві «зелені» б'ють на сполох: «розумне використання природи» обернулось браконьєрством.

X

Вхід

Завантажую...