Рішення проблеми утилізації пластикових пакетів

Екологічна серветка

Проблема утилізації пакетів різної якості, товщини, призначення турбує кожну людину, яка дбає про стан навколишнього середовища. Скориставшись приказкою «Хто нам заважає – той нам допоможе», ми задумались над тим, як же змусити служити людям довго цей вид упаковки, як використати позитивні властивості цього матеріалу – міцність, довговічність, легкість, гнучкість і т.д. так, щоб екологічна ситуація могла налагодитись.

На шкільному комп’ютерному гуртку, під час вивчення технологій Інтернет, на одному з сайтів ми натрапили на тему «сумки з пакетів для сміття». Виявилось, пропонувалося незвичне використання нових пакетів для сміття. Як приклад використання «вічного» матеріалу – дуже яскравий! Тим більше, що в даний час можна знайти стільки різноманітних пакетів, що можна задовольнити будь-які фантазії.

Одне погано – екологічну ситуацію це мало покращить. Хоча, якщо говорити як альтернативу використання таких сумочок замість шкіряних, то йтиметься про збереження життя великої кількості тварин.

Кожен похід людини в магазин додає декілька пакетів чи пакетиків, які потрібно після використання утилізувати.

А, може, вони естетично і гігієнічно підлягають повторному використанню? Якщо їх відразу ж охайно скласти, коли потрібно, промити, то чому б і не виготовити з них якусь річ? Якщо їх не кинути в сміття, а скласти охайно, щоб потім...

Що ж можна з таких пакетів зробити?

За технологією, взятою з Інтернету для виготовлення сумок, звичайно, треба розрізати ці пакети на стрічки, щоб утворити з них нитку. Як відомо з сучасних журналів, книг з в’язання, особливо з креативного рукоділля, для виготовлення ниток можна використовувати будь-які незвичні матеріали. Але прозорі пакети естетично програють у порівнянні з кольоровими. А саме таких пакетів у сімейному господарстві назбирується найбільше.

Знову ми звернулися до пошуку через Інтернет.

Виявляється, країни Сходу вже давно використовують готові стрічки для виготовлення з них різних речей за допомогою і гачка, і спиць. Такі стрічки навіть є в продажу. З них можна зв’язати кашпо для квітів, коробку для білизни, корзинку, килимок, навіть літнє взуття. При цьому технологія в’язання дещо відрізняється від традиційної.

В дореволюційних журналах з тамбурного в’язання була описана ця технологія – в’язання на бурдоні. Наші бабусі і прабабусі, напевно, використовували її для виготовлення особливо вишуканих речей. Це в’язання гачком, коли крім нитки для в’язання використовується ще одна – більш товста нитка, яка обв’язується зовні тоншою ниткою, утворюючи різноманітні візерунки. Оскільки робота виконується на товстій основі, то в’яжеться дуже швидко. Основа ховається під кольорову нитку, і її зовсім не видно. Це якраз те, що потрібно!

Якщо за основу взяти прозорі пакетики, та відрізати від них лише денце – утвориться широка стрічка, а після скручування – товста нитка. Перші виготовлені в’язані кружечки нам сподобались. Їх можна використовувати як підставки під чашку, під тарілку, навіть під горщик з квітами. Розмір виробу може бути будь-яким. Треба лише слідкувати, щоб він мав плоску форму, вчасно робити прибавки петель. Потім за цією технологією були виготовлені кашпо для квітів. Для виготовлення килимка для ванної кімнати або біля порогу кімнати потрібно нитку робити з ширших смужок, щоб виготовлена річ була товщою і міцнішою.

За допомогою Інтернету ми назбирали багато схем для в’язання серветок, а також скатертин для столу. Звичайно, скористатись за прямим призначенням такими серветками не вдасться, адже матеріал – все-таки пластик. Але для прикрашення кімнати, захисту поверхні столу чи підвіконня згодиться.

І найголовніше – зникне потреба ці пакети кудись викидати.

А пластикові пляшки? В Інтернеті вже накопичились нові ідеї і щодо використання пляшок: якщо відрізати денце і верхню частину зі звуженням, а потім розрізати – утвориться прямокутник. Значить, з кількох таких заготовок можна виготовити прямокутну коробку, ще й з кришкою, зробивши по периметру прямокутників отвори і з’єднавши їх до купи за допомогою ниток.

А якщо різати по спіралі пляшку на вузенькі стрічечки – можна з них зробити стеблини квітів.

Для виготовлення метеликів з яскравими крильцями можна використати різнокольорові пляшки.

Заклик до кожної людини

  1. Думайте, що ви викидаєте до смітника!
  2. Прикрашайте свої оселі незвичними речами!
  3. Шукайте новинки і займіться цікавою справою, яка захопить всю сім’ю.
  4. Перетворіть в цікаву гру процес утилізації відходів.
  5. Будьте справжніми господарями своїх затишних осель!
  6. Розвивайте екологічне мислення. Якщо кожна людина буде думати, чи викинути в смітник непотрібну упаковку чи використати її повторно, тоді екологічна проблема буде не такою загрозливою.

X

Вхід

Завантажую...