Рокфеллери інвестують в «чисту енергію»

Рокфеллери інвестують в «чисту енергію»

Спадкоємці родини Рокфеллерів, яка заробила свої величезні статки на нафті, мають намір продати активи, пов'язані з викопними видами палива, і вкласти гроші в екологічно чисту енергію.

Про це представники Фонду братів Рокфеллерів оголосили в понеділок, за день до відкриття в Нью-Йорку одноденного саміту з питань змін клімату, призначеного на 23 вересня.

Разом з Фондом братів Рокфеллерів в коаліцію інвесторів, які вирішили позбутися вкладів у викопні види палива на загальну суму понад 50 млрд доларів, увійшли 180 організацій і 650 приватних осіб.

Це відбувається в рамках міжнародної ініціативи Global Divest-Invest, яку кілька років тому придумали американські студенти. Це економічна платформа, за допомогою якої можна вивести свої активи з галузей, пов'язаних з корисними копалинами, а потім вкласти їх в екологічно чисті проекти.

З початку 2014 року обсяг інвестицій, які фонди, релігійні організації та університети вирішили інвестувати в екологічно чисті проекти, збільшився вдвічі.

Джон вчинив би так само

Директор Фонду братів Рокфеллерів Стівен Хайнц заявив, що виведення коштів з галузей, пов'язаних з викопними видами палива, і інвестування їх в інші види енергії відповідає баченню нафтового магната Джона Рокфеллера.

«Ми переконані, що, будь він сьогодні живий, будучи відповідальним бізнесменом, який дбає про майбутнє, він припинив би бізнес, пов'язаний з корисними копалинами, і вклав би кошти в відновлювані джерела енергії», — заявив Хайнц.

Фонд був заснований синами Джона Рокфеллера в 1940 році. Станом на 31 липня 2014 року сума активів фонду оцінювалась в 860 млн доларів.

«Збереження здорової планети — наш моральний обов'язок», — заявила прапраправнучка Рокфеллера Валері Рокфеллер Уейн, одна з членів правління фонду.

У вівторок в рамках Генасамблеї ООН пройде одноденний саміт з питань зміни клімату, в якому візьмуть участь глави держав і урядів 125 країн. Це буде перша подібна конференція такого високого рівня після копенгагенської конференції 2009 року, яка закінчилась невдачею.

В неділю у всьому світі пройшли марші на захист клімату, учасники яких вимагають вжиття термінових заходів для боротьби з глобальним потеплінням.

X

Вхід

Завантажую...