«Розумне взуття» генерує енергію під час ходіння

«Розумне взуття» генерує енергію під час ходіння

Німецькі вчені створили пристрої, які, будучи вмонтованими у взуття, збирають енергію під час ходіння. Нова технологія може бути використана для живлення переносної електроніки, яка не потребуватиме жодних батарейок.

Винахід поєднує в собі два окремих пристрої: «шоковий збирач», який генерує енергію, коли п'ята вдаряється об землю, і «маховий збирач», який виробляє енергію під час розмахування ногою. В перспективі нова технологія може бути використана, наприклад, в розробці спеціального взуття для літніх людей, яке б забезпечувало автоматичне шнурування.

«Зараз ми працюємо над внутрішньою навігацією, — розповідає Клевіс Іллі з науково-дослідного центру HSG-IMIT у Німеччині, — це датчики всередині взуття, які вимірюють прискорення ноги, кутову швидкість і магнітне поле. За даними цих датчиків можна визначити, як далеко ви пройшли і в якому напрямку. Уявіть собі рятувальний підрозділ, який пересувається незнайомою будівлею. Вони могли б відстежувати свої переміщення на портативному приладі».

Обидва пристрої-збирачі виробляють електроенергію за схожим принципом. Коли магнітне поле рухомого магніту проходить крізь нерухому котушку, індукується напруга та генерується електричний струм. Потужність на виході відносно невелика — в діапазоні 3-4 мВт на піку генерації. Її не достатньо, щоб, наприклад, зарядити смартфон — як правило, для цього потрібно близько 2000 мВт. Але цілком достатньо для живлення невеликих датчиків і перетворювачів, що відкриває ряд нових можливостей.

Нові пристрої німецьких вчених — втілення компромісу між генерацією енергії, розмірами та іншими обмежуючими факторами. За словами Клевіса Іллі, підхід його команди пропонує певні ключові переваги. Пристрої, реалізовані за допомогою минулих підходів, «дозволяли генерувати до 250 мВт, але були величезними, важкими і мали виступаючі із взуття частини, — пояснює він. — Потужність генерації пропорційна розмірам, але для того, щоб раціонально інтегрувати такий пристрій в підошву, необхідно працювати з жорсткими обмеженнями, такими як висота і довжина пристрою. Нам вдалось створили порівняно невеликі пристрої з урахуванням фактору потужності».

X

Вхід

Завантажую...