Самсо: енергетично самодостатній острів

Самсо: енергетично самодостатній острів

Острів Самсо (Samsø) - це невеликий датський острів (площа острова становить всього 114 км²) у Балтійському морі, на якому живе приблизно 4000 жителів. А славиться він енергетичною самодостатністю.

У 1997-му році в Данії було оголошено конкурс на «Острів відновлюваної енергії» (Renewable Energy Island). В конкурсі брали участь п'ять островів, кожен з яких повинен був надати 10-ти річний план повної відмови від споживання нафти і газу та переходу на екологічно чисті джерела.

Інженер Ол Джонсон (Ole Johnsson) вибрав острів Самсо, вважаючи його ідеальним для реалізації своєї давньої мрії про самодостатню систему. Вивчивши дані про швидкість вітру і кількість сонячних днів у році він прийшов до висновку, що острів може повністю забезпечуватись енергією від вітряних турбін та інших альтернативних джерел енергії. Він відправив план до Копенгагена, і цей план виграв конкурс.

В результаті на острові встановлена 21 вітряна турбіна: 10 з них встановлено біля південного узбережжя острова (у воді), а решта 11 розставлені по всьому острову. Будинки 22-х сіл острова опалюються енергією, що отримується від спалювання деревних трісок і соломи. Крім того використовуються і сонячні панелі.

X

Вхід

Завантажую...