SeaOrbiter: вивчати океан по-новому

SeaOrbiter: вивчати океан по-новому

Чутки про самохідну океанографічну лабораторію SeaOrbiter з'явились кілька років тому. Спеціалісти давно мріяли про щось подібне: відомий жарт про те, що про Місяць ми знаємо більше, ніж про власні океани, майже правда.

Тим часом моря і океани вкривають дві третини нашої планети і являються домівкою для 80% живих істот на Землі. Більшість вважає Світовий океан бездонним рогом достатку, але насправді він не може нескінченно забезпечувати нас ресурсами та безболісно перетравлювати все, чим ми його забруднюємо. Це дуже чутлива і вразлива система, і тому, на думку деяких, корисніше витратити мільйони на вивчення океану, ніж мільярди — на політ до Марсу.

І ось мрія стає реальністю: учасники проекту оголосили, що будівництво розпочнеться в квітні 2014 року — якщо краудфандинг не підведе. Так, в таку епоху живемо: судно будуватиметься на народні гроші.

SeaOrbiter — дітище французького архітектора Жака Ружері. Якщо його таки побудують, це буде перше в світі вертикальне судно: у висоту конструкція сягає 51 м. Щоб домогтись остійності, судно доведеться на дві третини занурити під воду: чудове рішення для тих, хто горить бажанням вивчати морські екосистеми, біорізноманіття планктону, рибні запаси і т. д.

За словами Ружері, судно проектувалось для того, щоб океан можна було вивчати по-новому — проводячи під водою якомога більше часу з усіма зручностями. Самого автора розробки насамперед хвилює те, як на океані позначається парниковий ефект, адже вода поглинає як мінімум чверть (а за деякими даними половину) антропогенних викидів вуглекислого газу.

Концепція обговорювалась більше 12 років і не раз її називали нездійсненною мрією. Проте в інтерв'ю CNN Аріель Фукс, який відповідає за освітню сторону проекту і зв'язки з пресою, стверджував, що всі технічні питання вирішені, моделювання закінчене. «Ми заручились підтримкою виробників ще п'ять або шість років тому, і в останні два роки займались лише оргпитаннями і фінансами», — підкреслив Фукс.

Судно живиться виключно енергією світла, вітру і хвиль. Воно розроблене таким чином, щоб на ньому було зручно дрейфувати морськими течіями, але є відомості, що Європейський аерокосмічний і оборонний концерн працює над біопаливом, яке може послужити альтернативним джерелом енергії.

Проект отримав підтримку колишнього адміністратора НАСА Дена Голдіна і Європейського космічного агентства, а також інших індустріальних організацій, які, ймовірно, допоможуть у створенні деяких суднових систем.

X

Вхід

Завантажую...