Штучна новорічна ялинка: бути чи не бути?

Штучна новорічна ялинка: бути чи не бути?

Штучні ялинки можуть бути зручними і, як здається на перший погляд, екологічно чистими, але їх «екологічна вартість» – виміряна у викидах парникових газів і територіях, зайнятих під звалища – істотно перевищує їх переваги.

Штучні ялинки виготовляють з полівінілхлориду, який може містити свинець або інші шкідливі токсини. Крім того, близько 80% пластикових дерев виробляють в Китаї, де більшість електроенергії виробляється за рахунок спалювання вугілля, одного з найбрудніших видів палива.

Коли ялинки виготовлені, їх потрібно транспортувати в різні куточки світу, в тому числі за океан, як правило, кораблями на дизельному паливі, в результаті чого викидається ще більше парникових газів, які сприяють глобальному потеплінню.

І хоча штучну ялинку можна використовувати повторно, тривалість її життя все одно коротка. В середньому родина зберігає штучне дерево протягом п'яти-шести років, а потім воно йде на смітник, де і залишається, тому що не може розкластись.

Для порівняння, справжні дерева повністю підлягають вторинній переробці, і їх вирощують на місцевих плантаціях. Крім того, на кожну спиляну ялинку припадає ще дев'ять, які продовжують рости до потрібної висоти. Поки не прийде час рубки, ці дерева будуть переробляти повітря, очищувати підземні води, стабілізувати ґрунт, а також забезпечувати домівкою птахів, ссавців і комах.

Щоправда, живі дерева вимагають багато води, особливо в перші роки життя, але більшість плантацій знаходиться в регіонах, де води вистачає. До того ж, на виробництво штучної новорічної красуні води йде ще більше. Тут враховуються витрати і на видобуток нафти та металів для виготовлення сировини, і на роботу фабрики, яка цю сировину виготовляє, і, власне, на саме виготовлення штучного дерева.

Якщо ж ви все одно робите вибір на користь штучних дерев, постарайтесь використовувати їх якомога довше. Якщо ви користуєтесь пластиковою ялинкою протягом десятиліть, це дійсно призведе до зниження викидів вуглекислого газу. А ще краще для навколишнього середовища виготовити новорічний символ власноруч з підручних матеріалів, як це зробили, наприклад, автори цих чудових еко-ялинок.

Читайте також «ТОП-10 ідей для екологічно відповідального Нового року» та інші статті, помічені тегом «Новий рік».

X

Вхід

Завантажую...