Сік кавуна може стати наступним «зеленим» паливом

Сік кавуна може стати наступним «зеленим» паливом

За результатами останніх досліджень, солодкий сік бракованих кавунів обіцяє стати новим джерелом біоетанолу. Близько п'ятої частини річного врожаю кавунів становить брак – такі кавуни мають дивні форми або подряпану кірку, що відлякує покупців. Замість того, щоб збирати такі екземпляри, фермери залишають їх просто на полях. Саме ці «покинуті» кавуни вчені пропонують використовувати для виготовлення палива.

«Солодке» дослідження було проведено за сприянням уряду США. За словами співавтора дослідження Вейна Фіша (Wayne Fish), хіміка зі Служби сільськогосподарських досліджень в Лейні, штат Оклахома: «Якщо кавунове поле дає від 30 до 50 тонн врожаю на гектар, п'ятої частини цієї кількості має бути цілком достатньо». Думка про використання цукрових рідин кавуна для виробництва етанолу прийшла до Фіша з колегами під час експериментів з отриманням антиоксидантних сполук з кавунового соку.

Мобільні пивоварні

Дослідники зварили кілька дослідних партій фруктового палива в лабораторії і оптимізували процес до виробництва близько 87 літрів етанолу з акру невикористаних кавунів.

«Для середньої ферми з ділянкою від 121 до 405 гектарів буде доцільно залишати вироблений з кавунів етанол собі і використовувати його для власних потреб. Ферми з великими ділянками зможуть виробляти достатню кількість біопалива, щоб виставляти його на продаж», - розказує Вейн Фіш.

Він вважає, що можна було б створити пересувні переробні станції, які б об'їжджали ферми. Фіш впевнений, що перевозити кавуни до місця переробки буде економічно недоцільно. Він також стверджує, що процес переробки зовсім нескладний і його можна порівняти з варінням домашнього пива.

Кавунове пиво?

Під час варіння кавунового біопалива дослідники були зосереджені на його енергетичному потенціалі, а не на смаку «кавунового пива». Однак вони просто не змогли його не скуштувати. Вариво виявилось не отруйним, зі специфічним запахом, але Фіш не радить очікувати на появу такого напою в барах, хіба що у Лейні, штат Оклахома.

X

Вхід

Завантажую...