Solar Impulse перетнув Атлантику і приземлився в Іспанії

Solar Impulse перетнув Атлантику і приземлився в Іспанії
Наступне завдання для Solar Impulse — перелетіти через Середземне море

Solar Impulse 2, літак на сонячній енергії, завершив найважчу ділянку своєї навколосвітньої подорожі: пілоти Бертран Пікар і Андре Борщберг успішно посадили повітряне судно в Севільї на півдні Іспанії.

Авіатори вважають пройдений 15-й етап подорожі найбільш складним. Спершу посадка планувалась у Парижі — тоді команда Solar Impulse повторила б політ Чарльза Ліндберга 1927 року на літаку Spirit of St. Louis з двигуном на викопному паливі.

«Якби ми полетіли в Париж, все стало б дуже заплутаним, оскільки довелося б перетинати ряд зон контролю диспетчерів», — пояснює учасник проекту Ів-Андре Фазель, який відповідає за зв'язки з авіадиспетчерами.

Проект Solar Impulse вже встановив ряд світових рекордів в категорії польотів на сонячній енергії, зокрема вперше перелетівши через всю територію США в 2013 році.

Навколосвітня подорож швейцарських ентузіастів почалась 9 березня 2015 року в Абу-Дабі. За минулий рік Пікар і Борщберг долетіли до Гавайських островів, де взяли паузу.

21 квітня 2016 року подорож відновили, оскільки було полагоджено батареї.

Розмах крил Solar Impulse 2 практично ідентичний такому у Boeing 747. Літак оснащений 17 тисячами сонячних батарей. У нічні години літальний апарат підживлюється літій-іонними зарядними елементами.

X

Вхід

Завантажую...