Solar Impulse приземлився у Китаї

Solar Impulse приземлився у Китаї

Solar Impulse, літак без палива, завершив п'ятий етап свого кругосвітнього польоту. Літальний апарат, за штурвалом якого знаходився Бертран Пікар, приземлився в місті Чунцін у Китаї одразу після 17:30 за Гринвічем. Більш ніж за 20 годин до того літак залишив Мандалай у М'янмі (Бірмі).

Планувалось зробити коротку зупинку в Чунціні, перед тим як поспішити у Нанкін на сході країни, але плани змінились через погодні проблеми. Тепер команда чекатиме на південному заході Китаю, поки не відкриється вікно на східне узбережжя. «Можливо, ми чекатимемо кілька днів», — говорить керівник місії Реймонд Клерк.

Так чи інакше, Solar Impulse все одно має дістатись Нанкіну, щоб приготуватись до першого перельоту через великий океан — п'ять днів та п'ять ночей до Гавайїв. П'ятий етап виявився важким для Бертрана Пікара. Він подолав відстань у 1459 км від міста Мандалай за 20 годин 29 хвилин, і наближаючись до Чунціну зіткнувся з сильними вітрами.

Колеса Solar Impulse торкнутись злітно-посадкової смуги о 1:35 вівторка за місцевим часом (17:35 понеділка за Гринвічем). Команда використає час у Чунціні на популяризацію поновлюваних джерел енергії в рамках своєї кампанії «future is clean».

Навколосвітня подорож почалась три тижні тому в Абу-Дабі. Очікується, що вона буде здійснена за 12 етапів, і через декілька місяців літак повернеться до емірату.

Бертран Пікар ділить обов'язки пілота одномісного літака зі своїм колегою Андре Борщбергом. Під час подорожі Solar Impulse вже встановив два світові рекорди для пілотованих польотів на сонячній енергії. Перший — найдовша відстань, пройдена за один переліт — 1468 км між Маскатом (Оман) і Ахмедабадом (Індія). Другий — швидкість відносно землі — 117 вузлів (216 км/год), яку було досягнуто між Варанасі (Індія) та Мандалаєм (М'янма).

Жоден літак на сонячній енергії досі не літав навколо світу.

X

Вхід

Завантажую...