Sony представила сонячну батарею-вітраж

Hana-Mado

Напівпрозора дизайнерська сонячна панель Hana-Mado ("квіткове вікно") поєднує естетику з практичною користю. Від пристрою можна живити побутову техніку, хоча б невеликий вентилятор, а при вікні більшої площі - і кондиціонер. Новинку компанія Sony показала на минулому тижні в Токіо, на виставці Eco Products 2010.

"Квіткове вікно" являє собою вітраж, що також є сонячною батареєю на основі сенсибілізованих барвників. Одна з переваг даної технології - дешевизна. І хоча ККД таких панелей нижче, ніж у класичних побратимів на основі кремнію, плюси можуть переважити цей недолік. Скажімо, сенсибілізовані панелі легко вбудовувати у вже існуючі будівлі.

До того ж таким сонячним батареям можна надавати будь-який вигляд, формуючи за допомогою трафаретного друку малюнок з деталями декількох кольорів. Останні можуть представляти не тільки різні відтінки зеленого і жовтого, як на малюнку вище.

Представники Sony не взялися назвати дату, коли панель Hana-Mado буде доступна на ринку, але вони сподіваються, що з часом такі симпатичні пристрої допоможуть знизити витрати електроенергії в будинках.

X

Вхід

Завантажую...