Сонячна енергія в найнесподіваніших місцях

Сонячна енергія в найнесподіваніших місцях

Захоплюючі дух величезні поля сонячних панелей і дзеркал відзначають ріст сонячної енергетики, але наступна хвиля поновлюваних джерел енергії не обмежуватиметься «нічийною» землею. В часи, коли дослідники знаходять все нові способи, щоб зробити сонячні елементи компактними, прозорими і гнучкими, практично будь-яка поверхня під сонцем може стати джерелом чистої енергії.

Фотоелектричні елементи вже зараз досить поширені і, як очікується, в найближчі 10 років вони збільшать свою присутність більш ніж в три рази. Ось деякі з найбільш несподіваних способів, на які цей ріст може відбутись.

Одяг

В майбутньому вам, можливо, не доведеться шукати де зарядити свій телефон; натомість, ви могли б носити енергію на собі. Калькулятором на сонячних батареях вже давно нікого не здивуєш, однак сьогодні різні компанії розміщують сонячні панелі на всьому, від фітнес-трекерів до курток зі спеціальною сонячною кишенею, від якої за дві години можна зарядити смартфон, наприклад iPhone 10. І хоча наразі такий «розумний одяг» ще на стадії прототипу, варіантів сонячних рюкзаків вже є достатньо.

Покинуті поля для гольфа

Спад інтересу до гри в гольф змушує закривати багато ігорних полів, але ця погана новина для спорту може стати хорошою новиною для сонячної енергетики.

Так, в Японії планується побудувати принаймні чотири сонячні електростанції на покинутих полях для гольфу. Сонячна енергетика може стати для них надзвичайно продуктивним та екологічним використанням, зважаючи на великі площі, зайняті цими полями, відкритість перед сонцем і низьку концентрацію тіней від дерев.

Дороги і доріжки

Хоча Solar Roadways, проект пари з Айдахо, покликаний замінити асфальт сонячними панелями, все ще знаходиться в розробці, SolaRoad, 100-метрова велосипедна доріжка у передмісті Амстердама, викладена з фотогальванічних елементів та покрита загартованим склом, вже згенерувала 3000 кіловат-годин електроенергії за період з жовтня 2014 року, коли вона була відкрита, по травень 2015 року. Цифри невеликі, але це більше, ніж те, на що очікувала компанія.

Ще один спосіб отримувати електроенергію буквально з-під ніг, це використовувати енергію кроку. Можливості п'єзоелектрики були випробувані на тротуарах в Тулузі, Франція, в торговому центрі Сіднею, і (звичайно) в танцювальних клубах.

На воді

Панелі можуть і плавати, як установка на стічних водах водоочисної станції в південній частині Австралії, чи на водосховищі на сході Токіо, Японія.

Японський масив, який за планом буде завершено навесні 2016 року і генеруватиме достатньо електроенергії для живлення близько 5000 будинків, складається із захищених від корозії панелей. Панелі також пройшли випробування, які імітують умови сильного вітру, на випадок екстремальної погоди.

Звалища

Місця, які колись були звалищами сміття чи токсичних відходів, тепер можуть стати сонячними електростанціями. Місто Бріджпорт, штат Коннектикут, наприклад, планує встановити 9000 сонячних панелей на старому полігоні, які даватимуть 2,2 мегават електричної потужності.

У Нью-Джерсі на місці покинутого газового заводу тепер знаходиться сонячна ферма, яка може забезпечувати енергією 170 будинків.

Вікна та телефони

Найяскравіші приклади використання сонячної енергії можуть бути сховані від людського ока. Нові матеріали обіцяють збирати енергію сонця, залишаючись прозорими, що дозволяє використовувати їх на вікнах, телефонах та іншій компактній електроніці.

Тут вже можна дозволити уяві розгулятись. Можливо, в майбутньому такі технології будуть практично скрізь.

X

Вхід

Завантажую...