США і КНР домовились щодо викидів парникових газів

США і КНР домовились щодо викидів парникових газів

В ході зустрічі в Пекіні президент США Барак Обама та голова КНР Сі Цзіньпін домовились про скорочення викидів парникових газів в атмосферу. США мають намір обмежити парникові викиди до 2025 року на 26-28% в порівнянні з рівнем 2005 року. Китай ніяких конкретних рамок не вказав, однак заявив про своє прагнення скоротити викиди до 2030 року. Барак Обама назвав цю домовленість історичною.

Як зазначають експерти, Китай, на частку якого припадає найбільша в світі частина викидів парникових газів, вперше встановив конкретну дату щодо їх обмеження. США і Китай — дві найбільші економіки світу — відповідальні приблизно за 45% всіх викидів вуглекислого газу в атмосферу.

Після закінчення переговорів Сі Цзіньпін заявив журналістам, що він та Обама прийняли рішення зробити все можливе, щоб міжнародні переговори з кліматичних змін в Парижі завершились підписанням угоди. Крім того, повідомляється, що сторони вирішили налагодити співпрацю, спрямовану на зменшення ймовірності виникнення військових інцидентів в повітрі і на морі.

Нове зобов'язання США — додатковий крок по відношенню до вже прийнятої раніше програми скорочення викидів на 17% до 2020 року. У вересні на саміті ООН зі змін клімату Китай заявив, що незабаром прийме нові параметри, які обмежать викиди парникових газів.

Раніше Пекін ставив за мету скоротити співвідношення між рівнем виробництва в доларовому обчисленні і викидами вуглекислого газу. Однак в умовах швидкого зростання ВВП це означало, що абсолютний обсяг таких викидів буде тільки рости.

Тим часом лідери республіканської більшості в американському конгресі назвали пропозиції Обами нереалістичними. «Цей нереалістичний план, який президент залишить своєму наступнику, призведе до підвищення цін на енергію та скорочення робочих місць», — заявив лідер республіканців Мітч Макконнелл.

В ході зустрічі американського та китайського лідерів прозвучали і протилежні оцінки з різних питань. Президент Обама заявив, що в розмові з Сі Цзяньпін він підняв питання дотримання прав людини в Китаї, а також обговорив проблему кіберзлочинності.

Виступи демократично налаштованих студентів в Гонконзі також стали предметом розбіжностей. Як заявив Обама, США виступають за вільні і справедливі вибори, в той час як Сі Цзняьпін наполягав на тому, що те, що відбувається в Гонконзі, є внутрішньою справою Китаю.

Президент Обама також підтвердив, що США не мають наміру втручатись в територіальні суперечки щодо прав на групу островів у Південно-Китайському морі. Однак він заявив, що США зацікавлені у свободі судноплавства та висловив надію на мирне вирішення конфліктів.

X

Вхід

Завантажую...