Створено прототип портативного опріснювача води

Створено прототип портативного опріснювача води

Незвичайний пристрій на основі мікроскопічних каналів, який здатний розділити потік морської води на солону і прісну, представили днями вчені з Массачусетського технологічного інституту (MIT) та їх корейські колеги.

Більшість станцій з опріснення води використовують у своїй роботі принцип зворотного осмосу - морська вода під тиском пропускається через мембрану, яка відокремлює молекули води від солей. Крім енергозатратності цей процес погано працює у малих масштабах.

Як повідомляють автори системи в прес-релізі, вони застосували так званий принцип поляризації іонного каналу або концентрації іонів за допомогою поляризації. Вода заповнює нанорозмірний канал, до якого прикладається напруга, що створює електричне поле. Воно відхиляє іони солей до однієї із сторін сусіднього потоку (ширина цього каналу - вже сотні мікрометрів). Так поблизу гирла наноканалу формується зона відштовхування, що допомагає розділити головну течію на два рукави з концентрованою солоною і прісною водою.

В опублікованій Nature Nanotechnology статті інженери MIT повідомляють: цим способом можна очистити воду також від бактерій і вірусів. А для позбавлення від компонентів, що не піддаються впливу електростатичного поля, прилад можна буде скомбінувати з вугільним фільтром.

За твердженням авторів, їх розробка націлена не на заміну великих станцій з опріснення води, а на екстрені ситуації, коли прісну воду потрібно добути в польових умовах.

В найближчих планах спеціалістів - створити повноцінний прилад, де на пластині діаметром 20 сантиметрів розмістяться 1600 подібних мікроскопічних пристроїв. Такий опріснювач буде здатний, живлячись енергією звичайної батареї або навіть невеликих фотоелементів, очищати приблизно 15 літрів морської води на годину. Продукт на основі цієї технології може з'явитися протягом двох років.

X

Вхід

Завантажую...