Сучасний парк на місці колишнього аеродрому

Сучасний парк на місці колишнього аеродрому

Northerly Island Park – амбітний «зелений» проект, перший етап якого буде реалізовано в Чикаго цієї осені. У 2010 році студія Gang Architects і ландшафтні архітектори з SmithGroup JJR повідомили про довгострокові плани з реконструкції північних островів міста. Проект передбачає перетворення 91 акра півострова, який раніше служив невеликою злітною смугою, і лише у 2003 році був знову відданий в розпорядження живої природи.

Для початку невеликий екскурс в історію. Ще у 1909 році відомий чиказький архітектор і планувальник Daniel H. Burnham запропонував створити ланцюг штучних островів, які стали б своєрідним зеленим мостом між парками Грант і Джексон. Його бачення цього парку включало лагуни, порти, пляжі, зони відпочинку, мальовничу алею і великі ділянки зелених насаджень, які забезпечили б гідне обрамлення і без того захоплюючого виду на озеро Мічиган і міську панораму. Головною метою плану було освоєння прибережної смуги озера для громадськості: «Вона по праву належить людям», – писав архітектор. Але справа закінчилась тим, що фактично був побудований всього один великий острів, який отримав назву Burnham Park.

Цей штучний шматочок природи за минуле сторіччя побачив немало. Спочатку тут проходила друга сесія Всесвітнього ярмарку, потім деревами пожертвували на користь автостоянки. У 1947 році тут з'явився невеликий аеропорт, відомий як Meigs Field, який уклав 50-річний договір на оренду острова. Цей термін минув 30 вересня 1996 року, а через сім років тодішній мер Дейлі наказав зрівняти аеропорт із землею – оскільки порахував, що його близькість до центру міста збільшує можливість терористичних загроз.

З тих пір цей штучний насип служить громадським парком і концертним майданчиком – але йому явно бракує озеленення. І все ж люди тягнуться сюди, щоб помилуватися гарним краєвидом, порибалити, провести пікнік або поспостерігати за творчістю сучасних художників. Крім того, щоліта на шість тижнів тут відкривається молодіжний табір. Схоже, настав час додати свіжих барв у життя популярного острівця!

Gang Architects і SmithGroup JJR мають намір радикально трансформувати цей простір, щоб створити великий міський Парк Тисячоліття, як висловився архітектор Жан Ган (Jeanne Gang) в інтерв'ю Chicago Tribune. Колись ідеально рівна злітна смуга буде перетворена за допомогою завезених порцій землі: архітектори створять різноманітний рельєф, який стане домівкою для шести різних екосистем. Тут з'являться зона дубового гаю, зона прерії, зона вологих болотистих луків, а також ставки, з'єднані з озером Мічиган через вузький канал.

На північному кінці Northerly Island Park – на схилі пагорба – буде побудовано великий концертний хол. Нову берегову лінію облаштують таким чином, щоб створити ідеальні місця для проживання риби. А ще творці проекту спеціально затоплять у берега старенький лайнер – щоб дайвери могли досліджувати підводний світ парку.

План також бере до уваги зимовий період (це теж неминучий факт життя в Чикаго) – і тому зелений проект не обійдеться без ковзанки під відкритим небом.

Минуло два роки вдосконалення останніх штрихів, і сьогодні Chicago Park District і US Army Corps of Engineers об'єднались для роботи над першим етапом плану. Залишається сподіватись, що $6,65 млн. від двох федеральних грантів і ще $1,5 млн. від комерційних інвесторів дійсно допоможуть перетворити скромний острівець на Парк Тисячоліття.

X

Вхід

Завантажую...