Світова криза допомогла «зеленій» модернізації старих будівель

Світова криза допомогла «зеленій» модернізації старих будівель

Світова економічна криза змушує забудовників та архітекторів шукати нові рішення і перетворювати старі промислові забудови на «зелені» офіси замість зведення нових будівель, розповідає експерт по «зеленому» будівництву і глава британської консалтингової компанії SCG London Клайв Вуджер (Clive Woodger).

«Цікаво, що криза спонукала багатьох забудовників думати більш гнучко. Раніше зносили стару будівлю і на її місці будували нову. Сьогодні вони застосовують творчий підхід, зберігають стару споруду і перетворюють її на цікаву і сучасну будівлю. В першу чергу таким чином можна перебудувати старі заводи і фабрики, які стають модними офісами. Це важливий принцип сталого розвитку – використовувати те, що вже є», – розповідає архітектор.

В той же час економічна криза в Європейському Союзі безперечно знизила темпи розвитку «зелених» технологій, зазначив експерт.

«Люди стали в першу чергу турбуватись про економічні показники, в той час як «зелені» технології майбутнього відходять на другий план, якщо не можуть довести свою короткострокову комерційну вигоду. Водночас, в тому, що стосується такого довгострокового вкладення коштів як нерухомість, девелопери стали більше замислюватись про вигоду, яку принесуть більш високі стандарти», – додав Вуджер.

X

Вхід

Завантажую...