Світовий Банк виділяє $ 100 млн. на вирощування лісів в Китаї

Світовий Банк виділяє $ 100 млн. на вирощування лісів в Китаї

Новий інтегральний план розвитку лісового господарства передбачає перетворити деградовані і схильні до ерозії землі в провінціях Аньхой, Хебей, Ляонін, Шаньсі і Жейянг в території лісових масивів. Дана програма покликана продемонструвати можливість створення і управління стійкими багатофункціональними лісовими масивами з відповідними екологічними вигодами.

«Новий проект передбачає створення лісового покриву в зонах схильних до швидкої ерозії під впливом вітру і води, а також цей проект передбачає поліпшення існуючих плантацій лісів із застосуванням останніх технологій і результатів досліджень з перетворення монокультурних лісів у змішані ліси з різними видами дерев, що сприятливо позначається на навколишньому середовищу», - сказав Ліу Джин, головний спеціаліст Світового банку з розвитку сільського господарства і керівник проекту.

Нові ліси стануть перешкодою для вітру і піску, резервуаром для збереження грунту та води і живим бар'єром для місцевих общин.

Крім того, ліси добре відомі як найкращий спосіб утилізації атмосферного вуглецю, завдяки їхній здатності швидко поглинати і утримувати CO2 протягом століть. Таким чином, нові плантації лісів допоможуть вирішити зростаючу проблему викидів парникових газів промисловістю та енергогенеруючої галуззю Китаю.

Стійкі дерева та чагарники будуть розсаджені у вибраних регіонах, в той же час в провінції Шаньсі побудують водозбірні колодязі для забезпечення іригації штучних лісів.

Тим часом, існуючі лісові плантації провінцій Аньхой і Жейянг будуть модернізовані для створення більш стійких і багатофункціональних (у сенсі захисту навколишнього середовища) лісових насаджень.

Ще одним пунктом програми є стимулювання місцевого населення проведенням спеціальних тренінгів та технічної підтримки до участі в управлінні лісовим господарством регіонів.

У кінцевому підсумку програма розширення лісових плантацій буде розвиватися і еволюціонувати, а отримані дані допоможуть оцінити екологічний ефект і поширити набутий досвід в інших регіонах країни.

«У той час як попередні програми Світового Банку були спрямовані на поліпшення виробництва деревини та стандартів якості лісових посадок, новий проект спрямований на вироблення технологій управління екологічно багатофункціональним лісовим господарством», додав пан Ліу.

X

Вхід

Завантажую...