Танення льоду може розбудити стародавні віруси

Танення льоду може розбудити стародавні віруси

Танення криги в полярних регіонах вже викликає безпрецедентний ріст рівня моря, але існують й інші загрози стрімкого танення, які досі були поховані у замерзлій воді.

У 2003 році у вічній мерзлоті, шарі перманентно замороженого арктичного ґрунту, почали відкривати великі віруси (більше 0,5 мкм). У новому дослідженні, опублікованому в PNAS, вчені повідомили, що вони вивчають 30-тисячирічний вірус, знайдений в цьому холодному середовищі. Стародавній вірус, Mollivirus sibericum, здатний заражати сучасні амеби, що викликає побоювання серед вчених.

Автори статті стурбовані тим, що хоча ті стародавні віруси, що вже були знайдені у зразках вічної мерзлоти, видаються нешкідливими для людини (вони не знайшли різновидів віспи чи герпесу), інші можуть виявитись менш безпечними.

Існує побоювання, що ріст температур і танення льоду — не кажучи вже про розвідку нафти в Арктиці — можуть загрожувати пробудженням древніх смертельних вірусів.

«Якщо ми не будемо обережні, та індустріалізуватимемо ці області без вжиття запобіжних заходів на місці, ми ризикуємо розбудити віруси, такі як віспа, які ми вважали вимерлими», — говорить один з провідних авторів дослідження, Жан-Мішель Клавері.

Крім того, в холодних регіонах світу були знайдені не лише гігантські віруси. Нещодавно в арктичних озерах були виявлені маленькі віруси також. Все вказує на те, що глобальне потепління може розморозити будь-які види викликаючих інфекції вірусів.

X

Вхід

Завантажую...