«Тетра Пак» закликає здавати пакети на переробку

«Тетра Пак» закликає здавати пакети на переробку

Як виявилось, в компанії «Тетра Пак» серйозно займаються питаннями екології та утилізації відходів. Співробітники компанії хочуть прищепити людям думку про те, що упаковка - не непотрібне сміття, і що вона повинна перероблятись. З цією метою проводяться різноманітні акції та освітні програми. Про деякі заходи компанії вже було написано раніше, а зараз подивимось на прикладі, як це відбувається у наших сусідів – в Росії.

А відбувається там ось що: проводяться освітні програми в лекціях, листівках і плакатах, на яких пояснюється, чому цінується упаковка, і навіщо її потрібно утилізувати. А для того щоб забезпечити всі умови для збору порожньої тари, призначеної для переробки, в школах і офісах потрібно встановити спеціальні контейнери. При чому такі, які б спонукали здавати упаковку на переробку. Тут вже до затії підключились дизайнери і креативщики. І не які-небудь, а зі студії Артємія Лєбєдєва. Вони придумали, якими повинні бути ці контейнери, довели їх до виробництва, склали назви декількох акцій і створили їм логотипи.

Акція отримала бадьору назву-слоган «Пакети, здавайтеся!» і логотип з білим прапором-пакетом

Кращий спосіб змусити дітей робити щось корисне - перетворити завдання в гру. Для шкіл у студії був створений «монстр переробки» - кольоровий контейнер, що викликає у дітей бажання згодувати йому свій пакетик (попередньо випивши молоко). Повний пакетик у монстра не пролазить.

Перед утилізацією коробку потрібно правильно скласти. Раз, два, три!

Спереду у «монстра» є симпатичне черевце, на якому нанесено інструкцію. Прорізів для пакетиків багато - щоб діти на перерві не влаштовували черги, а розміри отворів підігнані під складену упаковку і не підходять для утилізації щоденників і підручників.

Пакети здаються

«Монстр» складається з двох половинок (щоб зручно було його виготовляти) і замикається на замок. Прибиральниця розкриває контейнер, витягає зсередини заповнений мішок і вішає новий. Також передбачено місце під динамік і фотоелемент, щоб при потраплянні порожньої тари в монстра лунали заохочувальні звуки.

Відкритий контейнер

Дорослі в офісах теж п'ють соки і молоко з паперових пакетів і теж небезнадійні для виховання екологічної свідомості. Офісний «монстр» схожий на шкільного, тільки кольором скромніший. Його передня панель виготовлена з тектану, на який перетворюється тетрапаківська упаковка після переробки. Тектан нагадує пластик, картон і фанеру одночасно, і з нього виготовляють меблі та інші корисні у побуті речі. Один з верхніх прорізів збільшений в розмірах, щоб проштовхувати всередину великі пакети. Динаміком відразу пожертвували на користь тиші і здорового глузду.

Люди швидко звикають: поїв сам - погодуй «монстра»

Ось так творчо підійшли до питання збору упаковки продукції компанії «Тетра Пак» в Росії. Але ідея хороша і для збору будь-якої іншої сировини для вторинної переробки. Лишається побажати росіянам успіхів, а нашим співвітчизникам натхнення у створенні своїх оригінальних екологічних агітацій.

X

Вхід

Завантажую...