Топ-10 нововиявлених видів 2014 року

Топ-10 нововиявлених видів 2014 року

Це великий світ. За розрахунками вчених, люди відкрили лише 2 мільйони з близько 10 мільйонів видів живих істот нашої планети, і трагічно, що багато з них зникли ще до того, як ми отримали шанс ідентифікувати їх.

Відкриті нами види дають натяк на дивовижні й різноманітні способи, на які життя процвітає на Землі. Щороку Міжнародний інститут з дослідження видів при SUNY-ESF прочісує десятки тисяч нововиявлених видів і відбирає 10 найдивовижніших із них. Перед вами істоти, які потрапили до списку химерних видів, описаних у 2014 році.

Не зв'язуйтесь із цією куркою

«Курка з пекла» — промовиста назва, але нещодавно відкритий динозавр Anzu wyliei не задовольнився б клюванням черв’яків навколо ганку. Цей північноамериканський динозавр сягав 3,5 м у довжину і важив до 272 кг. Він жив там, де сьогодні знаходяться Північна та Південна Дакоти, приблизно тоді ж, коли й Tyrannosaurus rex, а його тіло, дуже ймовірно, вкривало пір'я. Anzu wyliei, ймовірно, полював на дрібних тварин та харчувався яйцями, але дбав про власний молодняк: палеонтологи знайшли докази того, що він робив гнізда і сидів на своїх яйцях, поки ті не вилупляться.

Паразитична рослина

Бульбоплодна рослина Balanophora coralliformis живе тільки на Філіппінах — і лише на одній стороні однієї гори на Філіппінах, наскільки нам відомо. Це рослина-паразит, яка не може самостійно здійснювати фотосинтез, тому вона отримує поживні речовини з коренів інших рослин на південно-західних схилах гори Мінган на висотах між 1465 і 1735 м. Маючи характерні вибоїсті надземні бульби, Balanophora coralliformis отримала таку наукову назву через те, що вона більше нагадує підводний корал, ніж наземну рослину. Всього було знайдено менше 50 екземплярів рослини, що робить цей вид зникаючим.

Павук-акробат

Забудьте про плазування і повзання. Цей павук робить кульбіти. Cebrennus rechenbergi — сірувато-коричневий павук, який живе в піщаних дюнах Марокко. Він ховається від хижаків у своїх власних піщаних замках з вежами із піску та шовку, які також дають перепочинок від палючого сонця. Будучи у небезпеці, Cebrennus rechenbergi робить дещо дійсно неймовірне: він пускається в біг, який швидко перетворюється на акробатичні стрибки зі швидкістю 2 м/с вгору і вниз по дюнах.

Тварина чи гриб?

Dendrogramma enigmatica дійсно таємничий, що й передбачає його назва. Ці крихітні тварини схожі на мініатюрні гриби, із ніжкою завдовжки у 8 мм і шапкою діаметром в 11 мм. Насправді, їх «ніжки» закінчуються суміщеним ротом/анусом, а їх шапки містять мережу травних труб. Дослідники знайшли цих дивних істот в мулі, зібраному біля берегів Австралії, але й гадки не мають, як вони живуть в рідному для них середовищі. До того ж, вони не можуть знайти для нового виду місця серед існуючих гілок на дереві життя. Вони, ймовірно, пов'язані зі справжніми медузами або реброплавами, але не вписуються в жодну групу.

Турботлива мама-оса

Нововиявлена оса Deuteragenia ossarium, яка живе у східній частині Китаю, турбується про своє потомство на свій власний, жахливий манер. Вона вистежує павука, кладе його у порожнисте стебло рослини, відкладає поруч нього яйце і закриває ці ясла брудом. Процедура повторюється кілька разів, після чого створюється остаточний, жахливий передпокій, наповнений трупами десятка або близько того мурах. Коли з яєць вилупляться оси, кожна її дитина матиме змогу перекусити власним павуком, і всі вони будуть замасковані та захищені ароматом мурашиного мавзолею.

Зубата жаба

Зубата жаба Limnonectes larvaepartus не відкладає яєць, народжуючи одразу живих пуголовків. Це дуже дивно для амфібії, оскільки більшість жаб все-таки відкладають яйця. Знайдена на індонезійському острові Сулавесі, Limnonectes larvaepartus — єдиний відомий вид жаб, який народжує живих пуголовків (кілька видів народжують крихітних «жабенят»). Вона також має іклоподібні виступи на нижній щелепі, які використовуються під час боротьби.

Витончена комаха

Phryganistria tadaoensis з видовженими кінцівками та видовженим тілом входить до родини комах, відомої як гігантські палички. Вона схожа, ну, на гігантську паличку. Знайдена у В'єтнамі, комаха сягає 23 см у довжину. Паличники — тихі гіганти; вони спокійно сидять на деревах, зливаючись з фоном, та їдять листя. Phryganistria tadaoensis була знайдена в місті Там Дао, В'єтнам, де вона поширена, але довгий час не помічалась.

Електрична краса

Ефектний морський слимак Phyllodesmium acanthorhinum схожий на черевоногу версію неонової вивіски. Знайдений біля берегів Японії слимак сягає лише 17-28 мм у довжину. Види роду Phyllodesmium живуть в симбіозі з водоростями, які забезпечують своїх хазяїв поживними речовинами, які морські слимаки не отримують зі своєї самостійної дієти.

Різдвяна прикраса

Іноді нові види ховаються на видноті. Так сталось із Tillandsia religiosa, колючою червоно-зеленою рослиною з родини бромелієвих, знайденою у Мексиці. Жителі сіл Сьєрра-де-Тепостлан, Тлайякапан, Сан-Хосе-де-лос-Лаурелес і Тепостлан давно використовували цю рослину, щоб прикрашати свої оселі до Різдва. Поки вчені не розпочали проект з класифікації видів рослин в Морелосі, Мексика, ніхто не усвідомлював, що ці рослини не були визначені науково.

Домовита риба

Пірнаючи біля берегів японського острова Амамі-Осіма, можна побачити красиві двометрові кругові візерунки на піску вздовж океанічного дна. На думку одразу ж спадають прибульці, але реальним автором цих творінь є невелика риба, завдовжки в 12 см. Відкриття Torquigener albomaculosus вирішило багаторічну таємницю загадкових донних кіл, вперше відзначених у 1995 році. Самці виду кружляють та обертаються у піску, створюючи візерунки, які самиця має оцінити своїм вимогливим оком. Якщо їй подобається те, що вона бачить, вона злучається із самцем і відкладає в центрі кола ікру — піщані борозни захищатимуть яйця від океанічних течій.

X

Вхід

Завантажую...