Триповерховий павільйон з пластикових пляшок

Триповерховий павільйон з пластикових пляшок

В столиці Тайваню з'явився триповерховий виставковий павільйон під назвою EcoARK. Він побудований з півтора мільйона пластикових пляшок, які пропускають денне світло. Це не перший досвід будівництва споруд з пластикових пляшок, але це перший, і найбільший в світі будинок, побудований професійними інженерами за професійним проектом. На відміну від аматорських саморобок минулого, ця будівля в Тайпеї має дійсно вражаючий і сучасний вигляд.

На відміну від інших споруд замість бетону та цегли тут використовуються блоки з пластикових пляшок. Конструкція будівлі, стіни, стеля, елементи інтер'єру та освітлювальні прилади, все виконано з пластикових пляшок. При чому висота споруди – 26 м, а довжина – 130 м.

Співробітники компанії The Far Eastern Group стверджують, що рішення використовувати пластикові пляшки замість цегли прийшло зненацька. «В пошуках недорогого матеріалу для будівництва споруди, який би виділяв мінімальну кількість вуглецю, ми звернули увагу на наші кошики для сміття і побачили, що в нашому офісі велика частина сміття – це пластикові пляшки», - говорить Arthur Huang, один з авторів проекту.

Пляшки перетворили на пластикові контейнери, а для їх зчеплення між собою використали шпаклівку. Для додання конструкції стійкості, пляшки сформовані і розташовані у вигляді бджолиних сот. За словами розробників така конструкція здатна не тільки витримувати щоденні навантаження, але й зможе протистояти дії землетрусів і ураганів. «Ми врахували природні умови і пройшли тести на безпеку», - говорить Arthur Huang.

Ще однією цікавою особливістю стін виконаних з пляшок, є можливість наповнення їх різними речовинами: повітрям, водою або піском в залежності від вимог конструкції або для створення певного мікроклімату в приміщенні. Для забезпечення пожежної безпеки стіни будівлі вкриті спеціальним вогнетривким лаком, а всередині використовується звичайна протипожежна система.

Протягом дня освітлення будівлі буде забезпечуватися натуральним світлом, яке буде вільно проходити через прозорі стіни. Ввечері будівля буде освітлюватися величезними світильниками, також зібраними з блоків прозорих пластикових пляшок та світлодіодних ламп.

Представники компанії сподіваються, що їх досвід будівництва повноцінних будинків з пластикового сміття буде корисний не тільки в Тайвані, а й у всіх країнах, які активно шукають рішення проблеми пластикового сміття.

X

Вхід

Завантажую...