Цікаві факти про тварин: медоносна бджола

Цікаві факти про тварин: медоносна бджола

Більшість з нас любить поласувати медом. Але чи задумувались ви, які зусилля потрібні, щоб виготовити цей неймовірно корисний продукт? Пропонуємо вам дізнатись більше про медоносних бджіл - смугастих трудяг, без яких світ би не знав ароматного рідкого золота - меду.

У світі налічується близько 20 тис. видів бджіл. Палеонтологія стверджує, що бджоли в тому вигляді, в якому вони представлені тепер, з'явилися 40 мільйонів років тому.

Медоносна бджола махає крилами зі швидкістю 11400 разів на хвилину. Саме це створює характерне бджолине дзижчання.

Для отримання ложки меду (30 г) 200 бджіл повинні збирати нектар протягом дня. Приблизно стільки ж бджіл повинні займатися прийомом нектару і обробкою його у вулику. При цьому частина бджіл посилено вентилює гніздо, щоб швидше проходило випаровування зайвої води з нектару.

Для отримання одного кілограму меду бджоли повинні зробити до 4500 вильотів і взяти нектар з 6-10 млн. квіток. Сильна сім'я може зібрати в день 5 - 10 кг меду (10 - 20 кг нектару).

Для наповнення свого медового зобика, що вміщує 40 мг нектару, бджола повинна відвідати за один виліт не менше 200 квіток соняшнику або гірчиці, 15-20 квіток садових культур і 130-150 квіток ріпаку або коріандру.

На виховання тисячі личинок потрібно 100 г меду, 50 г пилку і 30 г води. Річна потреба в пилку становить до 30 кг на кожну бджолину сім'ю.

Бджолиний рій може важити до 7 - 8 кг. Він складається з 50-60 тис. бджіл, що мають у своїх зобиках 2 - 3 кг меду. За похмурої погоди своїм медовим запасом бджоли можуть харчуватися протягом 8 днів.

Під час цвітіння малини і зніту в тайговій зоні Центрального Сибіру вага вулика за день може збільшуватися на 14-17 кг.

По шорсткій поверхні бджола здатна тягнути вантаж, що перевищує в 320 разів вагу її тіла. Для порівняння, кінь може везти вантаж, приблизно рівний вазі його власного тіла.

Бджола може відлетіти від вулика майже на 8 км і безпомилково знайти дорогу назад. Однак такі великі перельоти небезпечні для життя бджіл і невигідні з точки зору продуктивності її роботи. Радіусом корисного польоту бджоли прийнято вважати 2 км. Але навіть в цьому випадку вона при польоті обстежує територію площею близько 12 га.

Найвищі медозбори нектару отримують на Далекому Сході і в Сибіру. Відомі випадки, коли в період цвітіння липи на Далекому Сході прирости вуликів досягали 30-33 кг за день. Окремі бджолині сім'ї на Далекому Сході збирають по 330-340 кг меду за сезон, а в Сибіру - 420 кг.

X

Вхід

Завантажую...