У Новій Зеландії автомобілі працюють на «пивному» пальному

У Новій Зеландії автомобілі працюють на «пивному» пальному

Зазвичай, пиво і автомобілі — речі, які краще не поєднувати. Але існують компанії, які переробляють відходи процесу пивоваріння на чисте пальне, що дозволяє перемістити автомобіль з точки А до точки Б, використовуючи менше дорогоцінного викопного палива.

Така компанія знаходиться у Новій Зеландії, де протягом короткого часу автомобілісти можуть заправити свої автомобілі пивом. Або, точніше, речовиною пивного походження. Один із побічних продуктів процесу пивоваріння — пульпа із дріжджів, які не були використані в процесі ферментації, — можна використати повторно, щоб утворити більше алкоголю (він же етанол), з якого потім можна отримати дистильовану і очищену версію етанолу достатньо високої якості, щоб заправити ним бензобак. (Не лийте у бензобак пиво. Ним не заправити ваш автомобіль. Ви лише зіпсуєте напій.)

Використання етанолу як пального для автомобілів — не новина. У США частина кукурудзи вирощується виключно з метою перетворення на біопаливо. Бразилія, вибравши більш «зелений» підхід, протягом багатьох років переробляє відходи обробки цукрової тростини для створення етанолу. А на пивному фронті — Molson Coors, пивоварна компанія-гігант, виробляє етанол з пива починаючи з 1996 року.

Їх суміш має одну перевагу над пивним пальним, яке виготовляється у Новій Зеландії. Новозеландська суміш на 90% складається з бензину і на 10% — з етанолу пивного походження, тоді як суміш, створена Molson Coors у 2008 році, на 85% складається з етанолу і на 15% — з бензину. Звідки така різниця у відсотках? Багато автомобілів досі не можуть працювати на таких високих пропорціях етанолу в пальному. Використання неправильного палива може викликати проблеми в машинах, особливо малих, таких як бензопили чи газонокосарки.

Новозеландське пивне пальне доступне протягом обмеженого часу — ідею почали втілювати тільки в лютому цього року. Якщо все піде добре, проект можуть продовжити. Створення екологічно чистого палива з побічних продуктів пивоваріння знижує відходи і зменшує використання бензину. За це можна й випити.

X

Вхід

Завантажую...