Українці зможуть перевірити, чи легальна куплена ялинка

Українці зможуть перевірити, чи легальна куплена ялинка

Українські лісники освоюють нові технології, за допомогою яких кожен покупець живої ялинки зможе дізнатись про її походження, не залишаючи ринок. Це має допомогти уникнути покупки нелегально зрубаних та потенційно небезпечних не перевірених на радіацію рослин. Перевірити дерево на легальність можна надіславши SMS або зайшовши на сайт yalinka.info.

«По-перше, для цієї мети вже є спеціальна програма для смартфонів, яку можна буде безкоштовно завантажити на сайті yalinka.info, – розповідає Ольга Власова, прес-секретар Держагентства лісових ресурсів. – По-друге, відкрита всеукраїнська SMS-лінія – вводите серію і номер бирки (прикріплена до кожної легально зрубаної і перевіреної на радіацію ялинки), відправляєте повідомлення на номер 4443 і вам напишуть про те, де саме було зрубане дерево (вартість послуги – 1 грн). Також з'ясувати, чи легальна ялинка, можна безкоштовно на сайті yalinka.info. Для цього потрібно ввести серію та номер дерева в спецрядку».

За словами прес-секретаря, якщо система повідомить, що номер ялинки не знайдений, потрібно звернутися або в міліцію, або на гарячу лінію, яка має запрацювати з 15 грудня – коли масово відкриються ялинкові базари.

А поки є час вирішити для себе яку ялинку вибрати – живу чи штучну, або ж продумати альтернативу новорічному дереву, використовуючи підручні матеріали та власну фантазію.

X

Вхід

Завантажую...