UNEP планує запустити програми енергоефективного освітлення до 2016 року

UNEP планує запустити програми енергоефективного освітлення до 2016 року

Мета повної відмови від застарілих ламп розжарювання до 2016 року здійсненна - організатори проекту En.lighten розраховують, що до цього часу національні програми переходу на енергоефективне освітлення будуть діяти в кожній країні світу, заявив Густав Маньез Гоміс, менеджер проекту UNEP.

Програма ООН з навколишнього середовища (UNEP) та Глобальний екологічний фонд (GEF) до 2016 року мають намір замінити всі лампи розжарювання в світі на більш сучасні та енергоефективні - компактні люмінесцентні та світлодіодні. Проект En.lighten передбачає перехід до більш сучасних і «зелених» технологій в освітленні, на яке витрачається близько 20% всієї електроенергії в світі.

«Ми вважаємо мету 2016 досяжною і необхідною, та можемо рухатись до її реалізації», - підкреслив Маньез Гоміс.

За словами представника UNEP, близько 20-30 країн вже відмовились від застарілих ламп розжарювання, або запустили процес переходу на енергоефективне освітлення. В їх числі, головним чином, країни ОЕСР, проте необхідні заходи вживають і великі економіки, що розвиваються, наприклад, Китай.

«Ми сподіваємось, що ці провідні економіки світу створять сильний стимул наслідувати їх приклад для інших країн», - сказав Маньез Гоміс.

Одним з ключових напрямків роботи проекту його координатор назвав «замикання ланцюжка», створення в країнах необхідної інфраструктури для утилізації, як застарілих ламп розжарювання, так і компактних флуоресцентних та світлодіодних ламп.

«На мій погляд, контекст в цьому питанні за останні кілька років суттєво змінився, тоді не було стимулів розвивати переробку ламп. Зараз же високі ціни на рідкоземельні метали, які використовуються при виробництві компактних флуоресцентних ламп, створюють такі стимули», - зазначив Маньез Гоміс .

Експерт висловив надію на те, що в 2012 році до проекту на хвилі інтересу до питань міжнародного екологічного співробітництва, викликаної самітом ООН зі сталого розвитку в Ріо-де-Жанейро, приєднається велика кількість нових учасників.

«Ми бачимо, що менш ніж за шість місяців 45 країн висловили готовність відмовитись від ламп розжарювання, буквально чотири дні тому це зробила Індонезія... Так, ми сподіваємось, що до кінця року до нас приєднається ще більше країн», - сказав Маньез Гоміс .

Він зазначив, що до 2016 року передбачається досягти того, щоб у кожній країні світу з'явилось законодавство або національна стратегія відмови від ламп розжарювання, саме ж фактичне викорінення цієї застарілої технології в усьому світі відбудеться пізніше.

Менеджер проекту En.lighten підкреслив, що на міжнародному рівні до проекту вдалося залучити представників всіх зацікавлених сторін і домогтися значного просування питання, але на місцях все ще необхідна додаткова підтримка, перш за все з боку бізнесу.

«Зрозуміло, це проект ООН, але ми вважаємо, що потрібно набагато більш активно залучати приватний сектор, щоб дійсно гарантувати його повсюдний успіх. Держави не повинні брати на себе все навантаження», - сказав експерт.

X

Вхід

Завантажую...