Уральський метеорит: чи потрібно готуватись до зміни клімату?

Уральський метеорит: чи потрібно готуватись до зміни клімату?

Падіння метеорита на Уралі показало, що людству необхідно бути готовим не тільки до поступових, але і до різких змін клімату, викликаних природними факторами, вважає російський академік Юрій Ізраель.

Вченим вже відомі випадки різких змін клімату Землі в минулому, зокрема, в результаті падіння великих метеоритів. За однією з теорій, падіння великого астероїда 66 мільйонів років тому призвело до вимирання динозаврів.

«Чебаркульський метеорит... змушує нас подумати про те, що може статися так, що клімат досить швидко може змінитись не лише з антропогенних, але і з природних причин космічного характеру», – розповідає Ізраель. На його думку, тут виникає новий напрям в області кліматології. «Ми знаємо про адаптацію до зміни клімату, а тепер мова йде про адаптацію самого клімату до змін. Бо дійсно, якщо несподівано станеться зміна клімату, треба щось людству робити».

15 лютого в Челябінській області впав метеорит. Жителі ряду регіонів Уралу спостерігали політ боліда, після чого стався спалах і потужний вибух. Ударна хвиля пошкодила будівлі та вибила багато скла в Челябінську, більше тисячі чоловік постраждали.

X

Вхід

Завантажую...