В Китаї побудують енергетичну вежу-квітку

В Китаї побудують енергетичну вежу-квітку

В Китаї в листопаді 2010 року розпочнеться будівництво Wuhan Energy Flower – нової будівлі дослідного центру університету Уханя (Wuhan University). Як випливає з назви, це буде вежа, що нагадує квітку білокрильника. Але окрім цікавої зовнішності, ця споруда буде ще й однією з найбільш енергоефективних у світі. Зведуть її голландські компанії Grontmij і Soeters Van Eldonk Architecten.

Саме вони виграли міжнародний дизайнерський конкурс на будівлю уханьського дослідного центру нових енергетичних технологій (Wuhan New Energy Centre). Оскільки в ньому будуть народжуватися перспективні проекти в області "зеленої" енергетики, було б дивно, якби сам центр не являв собою приклад турботи про навколишнє середовище.

Базу 140-метрової споруди складуть корпуси-пелюстки з дахами, вкритими живими газонами. Основна ж вежа - це чашечка квітки, що розширюється догори, розтруб якої заповнений сонячними батареями. З центру башти, немов маточка, підніметься колона з вертикальними вітровими турбінами.

Внутрішній високий атріум у вежі допоможе "витяжці" нагрітого повітря, знижуючи витрати на кондиціювання. Крім того, величезна чаша квітки буде збирати дощову воду і затіняти більшу частину споруди, знову ж таки зменшуючи температуру в приміщеннях спекотними літніми днями.

В цілому будівля повинна бути повністю енергетично самодостатньою (zero energy). Очікується, що вона отримає найвищі три зірки за китайською системою оцінки енергоефективних будівель.

Новий науковий центр повинен стати локомотивом подібного "зеленого" будівельного перетворення Китаю і в першу чергу - Уханя, який має намір стати найбільш екологічно "сталим" містом у країні.

X

Вхід

Завантажую...