В Нідерландах розробили розумні вуличні ліхтарі

В Нідерландах розробили розумні вуличні ліхтарі

Нова система освітлення використовує на 80% менше енергії, ніж існуючі, і при цьому дешевша в обслуговуванні. Випробування ще не завершені, але автори проекту розраховують на його успішну комерціалізацію.

Технічний університет Делфта (TU Delft) встановив на своїй території систему інтелектуального вуличного освітлення Intelligente straatverlichting. Вона включає в себе ліхтарі на світлодіодах, датчики руху і бездротовий зв'язок, що з'єднує всі ліхтарі між собою, а також з диспетчерською.

Система автоматично приглушує світло кожного ліхтаря до 20% від максимальної потужності, поки в зоні його «відповідальності» немає ні пішоходів, ні машин, ні велосипедистів.

При появі подорожнього світло автоматично спалахує. Таким чином за людиною або автомобілем біжить пляма світла, у той час як значну частину часу вся інша мережа працює в режимі мінімального споживання енергії.

Схожі ідеї зустрічалися і раніше, до того ж на ринку давно можна знайти садові ліхтарі з датчиком руху, які вмикаються тільки з появою людини. Разом з тим у системі з Делфта є відмінності від попередників.

Тут, у міру переміщення людей, спалахує не тільки ближній до пішоходів ліхтар, а ще й сусідні, які отримують команду від побратима по радіо. І всі лампи ніколи не гаснуть повністю. Це створює велику «пляму безпеки» навколо кожного пішохода і дозволяє за аналогічними «плямами» вдалині помітити іншу людину або наближення автомобіля.

Крім того, ліхтарі звітують про свій стан перед диспетчерською і можуть доповідати їй про будь-які несправності, що прискорює і спрощує заміну несправних деталей.

Зараз фахівці університету займаються тонким налаштуванням системи, скажімо, навчають її не реагувати на кішок або розгойдувані вітром гілки дерев. Тим часом автор проекту, випускник Делфта Чінтан Шах (Chintan Shah), створив компанію Tvilight для комерціалізації системи, яка, за оцінкою винахідника, окупить себе за 3-5 років.

Цікаво, що спочатку «інтелігентне світло» народилось як студентська робота Шаха. Університет оголосив змагання на найкращий спосіб скоротити споживання енергії кампусом. У 2010 році цей конкурс виграв Чінтан, отримавши можливість реалізувати свій задум у стінах рідного університету.

X

Вхід

Завантажую...