В ОАЕ з'явився будинок з екологічним екзоскелетом

В ОАЕ з'явився будинок з екологічним екзоскелетом

Візуально дуже приваблива біла башта, будівництво якої практично підійшло до кінця в Дубаї, може похвалитись вдалим поєднанням естетики з функціональністю. Її оригінальні стіни покликані скоротити витрати енергії на кондиціювання.

22-поверхова будівля O-14 створена за проектом американської компанії RUR Architecture. У ньому увагу привертають бетонні ґратчасті фасади, всіяні більш ніж тисячею різнокаліберних круглих вирізів. Ці дивовижні стіни є екзоскелетом, який утримує внутрішнє засклене ядро.

Завдяки такому рішенню всередині башти вдалось створити великі простори без непотрібних несучих стін і колон. Власники офісів (а саме таке призначення O-14) зможуть змінювати план приміщень за бажанням. 21 офісний поверх O-14 надасть у цьому плані широкі можливості для творчості. Перший же поверх башти відведений під торговий центр.

Однак на несучих і художніх функціях «обов’язки» пухирчастого фасаду не закінчуються. Різана тінь, яку дають ці стіни, допомагає утримувати приміщення від перегріву на Сонці.

Більш того, між білосніжним фасадом і скляним ядром будівлі було залишено зазор шириною в один метр. При нагріванні в ньому виникають конвективні потоки повітря, які сприяють природній вентиляції всієї споруди. А це ще один фактор зниження витрат енергії.

X

Вхід

Завантажую...