В перших рядах: хто найшвидше плаває?

В перших рядах: хто найшвидше плаває?

Чи може людина обігнати у воді дельфіна? А якщо це не звичайна людина, а чемпіон світу з плавання? Пропонуємо вам порівняти результати двоногих, чотириногих і безногих в запливі на 50 метрів.

Світовий рекорд з плавання на спині встановив у 2009 році британець Ліам Тенкок. Йому вдалось подолати дистанцію в 50 метрів всього за 24,04 секунди.

Швидше за всіх людей кролем плаває Сезар Сьєло з Бразилії. У грудні 2009 року він проплив 50 метрів за 20,91 секунди.

Батерфляй вважається одним із найбільш складних та стомлюючих стилів плавання, але по швидкості він не сильно поступається кролю. Іспанець Рафаель Муньос встановив світовий рекорд у цьому виді на чемпіонаті Іспанії – 2009, подолавши дистанцію в 50 метрів за 22,43 секунди.

Брас визнано найлегшим стилем плавання – на нього витрачається найменше енергії організму. У 2009 році новий світовий рекорд цим стилем встановив південноафриканець Кемерон ван дер Бург. Він подолав 50 метрів за 26,67 секунди. Тому, що більшість світових рекордів у плаванні встановлено в 2009 році, є просте пояснення: багато спортсменів тоді приміряли високотехнологічні костюми з поліуретану, які покращують ковзання у воді. Тому було введено заборону на ці костюми, і з тих пір рекорди залишаються нескореними.

Світовий рекорд у спринті на 50 метрів в ластах, 15,2 секунди, встановив у 2005 році росіянин Павло Кабанов. Історія створення ласт налічує не одну сотню років. Спроби зробити пристосування, яке дозволило б плавати не гірше за рибу, робив ще Леонардо да Вінчі. Серед його креслень є рукавички з ребрами жорсткості і перетинками між ними.

Одна з найбільш швидкоплаваючих собак – лабрадор-ретривер – долає 50 метрів за 36 секунд. Секрет його швидкості в спеціальних перетинках на лапах, які нагадують ласти.

Дельфін здатний подолати 50 метрів всього за 5 секунд. Міг би і швидше: він може розігнатись до 15 м/с. Але на швидкості вище 10 м/с дельфін починає відчувати біль і змушений пригальмовувати. Швидкому руху заважають чутливі нервові закінчення, розташовані в хвості тварини.

Риба-вітрильник вважається найшвидшою водною істотою на планеті: її швидкість може досягати 110 км/год. Коли риба пливе швидко, вона складає свій великий плавник-вітрило, прибираючи його в особливу виїмку на спині. Кидок на 50 метрів риба-вітрильник здатна зробити всього за 1,6 секунди.

X

Вхід

Завантажую...