В Шотландії показана найбільша приливна турбіна

В Шотландії показана найбільша приливна турбіна

Води Північного моря поблизу Оркнейських островів незабаром стануть притулком для найбільшої в світі приливної турбіни. При чому AK1000 не надто заважатиме звичному життю морських мешканців: швидкість обертання гвинтів буде низькою, всього близько 6-8 обертів за хвилину.

Створила турбіну Atlantis Resources Corporation (вартість проекту склала $ 25 мільйонів). Висота AK1000 сягає 22,5 метра. Діаметр ротора - 18 м. І це найбільша з усіх лопатевих турбін такого типу. Подвійна система лез дозволяє збирати енергію як приливу, так і відливу. До речі, в зібраному вигляді турбіна дуже схожа на вітряк.

Глава Atlantis Resources Corporation Тімоті Корнеліус (Timothy Cornelius) відзначає, що він і його колеги розуміли, в яких суворих умовах доведеться працювати турбіні. "Щоб отримати витривалий агрегат, нам довелося створити дуже простий і навіть у якійсь мірі тупий механізм. Зате він відрізняється високою надійністю", - говорить Корнеліус.

Номінальна потужність громадини становить один мегават (при швидкості руху води 2,65 м/с). Виходить, що одна ця установка зможе живити тисячу будинків. Однак енергію океану направлять не в житлові райони, а в комп'ютерний центр обробки даних, розташований на півночі Шотландії. Він буде надавати свої ресурси декільком компаніям, живлячись не від державної електромережі, а від гігантської приливної турбіни.

X

Вхід

Завантажую...