В Токіо показали «розумний» будинок

В Токіо показали «розумний» будинок

«Розумний» будинок (система енергоуправління будинком – Home Energy Management System, HEMS) представлений на виставці Nano tech 2013, яка відкрилась в Токіо 30 січня.

«Система управління енергією – мозок будинку. Вона аналізує дані про виробництво енергії сонячними батареями, спрямовує її в акумулятор або заправляє електромобіль. Вночі система поповнює домашній акумулятор «покупною» електроенергією від мережі, вдень – від домашніх сонячних батарей», – розповідає консультант стенду Міністерства економіки та промисловості Японії Томоко Окада.

Вранці і ввечері, коли споживання різко зростає, HEMS керує електроприладами – нагріває воду, вмикає кондиціонер або опалення в оптимальному режимі з урахуванням температури повітря і вологості. У недалекому майбутньому система зможе сама прораховувати, який прилад зажадає більше енергії в залежності від прогнозу погоди і порадить, коли його використання буде найбільш економним.

Система управління електроенергією представлена на стенді Міністерства промисловості та економіки невипадково – держава готова компенсувати до третини (більше 1000 доларів) витрат на її придбання і встановлення.

Система домашнього управління енергією має багато «сестер»: це системи управління та енергозабезпечення офісних будівель (Building Energy Management System, BEMS), магазинів і торгових центрів (Store Energy Management System, SEMS) та заводів і виробничих площ (Factory Energy Management System, FEMS).

X

Вхід

Завантажую...