В Україні випущена перша продукція з маркуванням FSC

В Україні випущена перша продукція з маркуванням FSC

На українському ринку з'явилась перша продукція, маркована FSC. Нею став «Сандора Сік до сніданку» компанії PepsiCo, яка вибрала упаковку Тетра Пак з картону, сертифікованого Лісовою наглядовою радою. Надалі «Сандора» планує поступово переводити всю продукцію в упаковку з логотипом FSC.

Як заявив Кестутіс Сліузас, генеральний директор Тетра Пак Україна, компанія також має намір розвивати співпрацю з FSC: «У наших планах - повністю перейти до виробництва продукції з FSC-сертифікованої сировини до 2020 року, а також представити на ринку інші продукти з торговим знаком Лісової наглядової ради».

Всього в світі сертифіковано 153 млн. га лісів в 80 країнах світу. Найбільші площі сертифікованих лісів знаходяться в Канаді - понад 43 млн. га, Росії - близько 30 млн. га і США - майже 14 млн. га. В Україні сертифіковано 1,46 млн. га, що становить 13% загальної площі лісів країни.

Зростання лісових господарств, сертифікованих відповідно до вимог FSC, а також збільшення кількості компаній, які використовують FSC-сировину, означає початок формування «зеленого» ринку споживання і закупівель в Україні відповідно до міжнародних стандартів.

Лісова наглядова рада висуває суворі вимоги для сертифікації лісів. Під час незалежного аудиту, який проводиться акредитованими міжнародними компаніями та експертами, перевіряються наступні принципи управління лісовим господарством:

  • відповідність діяльності лісового господарства чинному законодавству, принципам та критеріям FSC;
  • визначеність прав та обов'язків власників і користувачів земельними та лісовими ресурсами;
  • відносини з місцевим населенням і права працівників - лісогосподарська діяльність повинна покращувати добробут місцевих громад та працівників господарства;
  • ефективне і багатоцільове використання продуктів і функцій лісу;
  • мінімізація впливу на навколишнє природне середовище;
  • наявність плану заходів з організації, ведення та розвитку лісового господарства;
  • здійснення моніторингу та оцінки стану лісів;
  • збереження лісів високої охоронної цінності (HCVF).

Після того як лісове господарство отримує сертифікат, який діє протягом 5 років, щорічно аудиторська компанія проводить перевірку лісового господарства на виконання принципів та критеріїв FSC, а також загальної динаміки розвитку в досягненні відповідального лісоуправління.

Сертифікат FSC дозволяє просувати лісопаперову продукцію на ринки провідних країн світу. Основні економічно розвинені країни, в тому числі члени Європейського Союзу, одні з основних експортерів української лісопаперової продукції, пред'являють вимоги забезпечення легальності і стійкості джерел походження деревини, що повною мірою забезпечує FSC-сертифікація.

Коментує подію Павло Кравець, національний представник FSC в Україні: «Перехід на використання FSC-сертифікованого картону є закономірним розвитком «зеленої» економіки в усьому світі. Запуск першого в Україні виробництва продукції з маркуванням FSC є знаковою подією у формуванні внутрішнього ринку екологічно відповідального споживання. Ми будемо продовжувати і нарощувати наше співробітництво з компанією Тетра Пак інформуючи українських виробників і споживачів продуктів харчування про важливість відповідального ставлення до вибору джерел сировини і збереження лісових ресурсів».

Про організацію FSC

Лісова наглядова рада (FSС) - це незалежна, неурядова, некомерційна міжнародна організація, покликана сприяти відповідальному веденню лісового господарства в світовому масштабі. Вона визначає стандарти, акредитаційний сервіс і торгові знаки компаніям і організаціям, які бажають відповідати вимогам відповідального лісокористування. Продукція з маркуванням FSC повідомляє споживачеві, що в її складі деревна сировина, яка походить з лісів, де ведеться соціально та екологічно відповідальне лісове господарство. Це є гарантією того, що ліси будуть успішно відновлені після проведення рубки, а найбільш цінні ліси будуть збережені в інтересах нинішнього і майбутніх поколінь.

X

Вхід

Завантажую...