Величезна вітряна ферма дозволить Південній Кореї відмовитись від імпорту енергії

Величезна вітряна ферма дозволить Південній Кореї відмовитись від імпорту енергі

Як багато енергії вітру можна отримати за $ 9 млрд.? За твердженням Південної Кореї, близько 2,5 ГВт або 71% доступної на сьогоднішній день сукупної офшорної (берегової) потужності. В листопаді минулого року Міністерство економіки знань Південної Кореї представило новий проект величезної вітряної ферми, яка буде побудована вздовж південно-західного узбережжя країни, - проект, який вже називають найбільшим вітроенергетичним об'єктом у світі будь то на суші або на морі. Але наскільки саме він масштабний?

«2,5 ГВт - вітряна ферма жахливих розмірів», - говорить Шон Кастен, генеральний директор Recycled Energy Development. «Фактично, 2,5 ГВт - величезна потужність для будь-якого типу електростанцій. Таким чином, за своїми масштабами це неабияке підприємство, це величезні інвестиції».

За словами Стівена Копітса, керуючого директора Douglas Westwood, 2,5 ГВт приблизно відповідають «двом пристойним вугільним електростанціям або двом досить великим блокам атомної електростанції». Враховуючи масштаби, проект здатний вплинути на регіональні енергетичні ринки, тому що Південна Корея «зможе стати значущим джерелом енергії в регіоні», і зникне необхідність імпортувати енергію. Що стосується глобального енергетичного ринку, то він, швидше за все, не відчує істотних змін.

Копітс зазначає, що 2,5 ГВт є «номінальною потужністю» - максимально доступною потужністю, яка генерується коли працюють усі турбіни. Але вітер не постійний. Як говорить Копітс, «вітер не дме весь час». Фактичне використання буде, ймовірно, ближче до 40% або близько 1 ГВт.

Анатомія вітряної ферми

Судячи по номінальній потужності ферми і заявленій потужності кожної турбіни в 3-7 МВт, південнокорейський вітроенергетичний об'єкт, схоже, буде складатися з декількох сотень турбін. За словами Копітса, протяжність кожної лопаті в ширину, ймовірно, досягне 60-70 метрів або більше, в результаті чого діаметр ротора вдвічі перевищить розмах крил Boeing'а 747. Завершити будівництво буде не просто.

Залучення морського вітру - це, перш за все, відкрите море. Тут можуть бути встановлені більш великі, високі споруди, які не доставляють турбот із зонуванням та оглядовістю, так як вітер у відкритому морі, як правило, дме більш незмінно.

Проте, як зазначив Кастен, морський вітер приблизно в два рази дорожчий за прибережний, хоча б з тієї простої причини, що морський вітер - це, знову ж, відкрите море.

Ускладнюється політика, тому що собівартість виробленої електрики висока; ускладнюються монтаж і ремонт, а також передача енергії, тому що для її транспортування необхідно прокладати кабель. Фактично, все, що пов'язано з морським вітром, обходиться дорого. «Піти і (в буквальному сенсі) затягнути болт на морській вітряній турбіні буде коштувати вам багато грошей. Це не те, що ви захочете робити регулярно».

Вітчизняна вітроенергетика

Як було заявлено, Південна Корея сподівається, що вітроенергетика, як і виробництво напівпровідників і суднобудування, стане «флагманською» індустрією. Незважаючи на відносно невеликий досвід Південна Корея планує реалізувати проект, розраховуючи лише на власні сили. Це дуже сміливий і частково ризикований крок, але в разі успіху він насправді просуне вперед всю промисловість.

Фактично, це дійсно видатна інвестиція Південної Кореї, яка дозволяє висунути країну в якості гравця глобальної вітроенергетичної економіки. Це момент створення експортної індустрії.

Компанії, які беруть участь в проекті, такі як Daewoo, Doosan, Hyundai, безсумнівно, здатні зробити це. Ці компанії є одними з світових лідерів в суднобудуванні, морський інженерії та важкій промисловості.

Разом з тим, вони намагаються зайняти місце у висококонкурентному ринковому середовищі у важкі часи. Бум установки вітрових турбін на суші привів до падіння цін, скоротивши прибутки. Це погано для постачальників, але добре для галузі, тому що робить енергію вітру більш доступною. Дійсно, ціна на електрику, вироблену при експлуатації прибережного вітру, в даний час хоч і трохи вища, але все ж порівняна з вартістю вугілля і природного газу. За даними дослідження Bloomberg New Energy Finance, «середньостатистична вітряна ферма стане цілком конкурентоспроможною (з вугіллям, газом і ядерними об'єктами) до 2016 року».

X

Вхід

Завантажую...