Велике переселення коралових рифів

Кораловий риф

Вчені та «зелені» довгі роки били на сполох: глобальне потепління знищує унікальні природні утворення - коралові рифи. Але як виявилось, природа так просто не здається: страждаючі корали досить швидко пересувають свої колонії до полюсів.

Японські біологи з Центру глобального дослідження навколишнього середовища (CGER) вперше розповіли про масову міграцію коралових рифів. Про те, що такий рух існує, фахівці говорили і раніше. Наприклад, інша група вчених ще в 2004 році виявила, що в голоцені принаймні два види коралових поліпів мешкали на територіях, розташованих на північ від нинішніх.

Японці ж рапортують про рух колоній коралів-сучасників. Мало того, один вид коралів влаштував справжній марафон: риф «тікає» з насидженого місця з шаленою швидкістю 14 кілометрів на рік. (Середня швидкість міграції видів наземних рослин і тварин становить близько одного кілометра на рік, у морських істот вона рідко перевищувала 5 км/р.).

Вчені проаналізували дані по колоніям коралів, починаючи з записів 1930-х років. Дослідники відзначають, що за останні сто років води Японії потеплішали в середньому на 0,7-2,4°C, а чотири з дев'яти досліджених видів коралових поліпів перемістили свої «пасовища» у бік полюсів планети.

Цікаво, що всі чотири раніше були визнані Міжнародним союзом охорони природи (IUCN) близькими до зникнення.

Зміні місця проживання коралових поліпів допомагають океанські течії, вони переносять личинки на нові території. Цим природним носієм також теоретично можуть скористатися поліпи, що мешкають поблизу берегів США, Південної Америки, Африки та Австралії.

X

Вхід

Завантажую...