Великобританія відкрила найбільшу морську вітряну ферму

Walney Wind Farm

Walney Wind Farm - нова найбільша морська вітрова електростанція в світі - спільний проект енергетичних компаній DONG Energy (Данія) та SSE (Великобританія), а також декількох європейських фірм. Рекордна система знаходиться в Ірландському морі та складається з 102 турбін, ротори яких мають діаметри 107 і 120 м. Вітряна ферма буде живити електрикою 320 000 домогосподарств.

Станція розташувалась приблизно в 15 км від острова Walney. В цьому районі вже діють та будуються ще декілька вітрових ферм. Але Walney Wind Farm стала найбільшою не лише серед них, а й поміж усіх морських вітрових ферм світу. Номінальна потужність станції-рекордсмена становить 367,2 МВт.

Нова вітряна ферма складається з двох частин (Walney 1 і Walney 2), в кожній по 51 турбіні. При їх зведенні DONG Energy і партнери поставили своєрідний рекорд в галузі. Першу чергу ферми вони закінчили за 7 місяців, а другу (включаючи турбіни, вежі, підводні кабелі) - всього за 5 місяців і 13 днів.

Walney 1 ввели в дію в липні 2011 року. В листопаді дала струм перша з турбін Walney 2. Офіційне відкриття готової Walney Wind Farm відбулося 9 лютого 2012 року.

Глибина моря в місці установки турбін - 19-23 метра. Висота осей турбін над морем 84 і 90 м. Відстань між турбінами 750-960 метрів. Вітрогенератори для Walney Wind Farm виготовив промисловий гігант Siemens. Нова ферма займає територію в 73 квадратних кілометри.

На церемонії введення електростанції в експлуатацію британський держсекретар з питань енергетики Едвард Дейві (Edward Davey), спрогнозував, що 2012-2014 роки стануть роками індустріалізації морських вітряних ферм.

І хоча сьогодні вони обходяться в два з гаком рази дорожче за наземні (3,3 мільйона фунтів проти 1 250 000 за мегават), морські ферми не віднімають цінну площу на суші, не псують пейзаж, не докучають місцевим жителям шумом.

При масовому будівництві таких конструкцій витрати на них підуть на спад, так що морські вітряки зможуть виробляти порівняно недорогу електроенергію, яка зможе конкурувати з енергією від викопного палива. Тому Великобританія виплачує субсидії компаніям, які розвивають «вітрові» проекти.

Додамо, що в кінці 2012 року звання найбільшої морської вітрової ферми світу має перейти до електростанції London Array, яка нині будується в естуарії Темзи, в 28 кілометрах від узбережжя Кента. Тоді повинна запрацювати перша фаза даного комплексу, яка складається з 175 турбін загальною потужністю 630 МВт.

Надалі London Array будуть поступово розширювати, у другій фазі до - 217 турбін, а далі до сумарного 341 вітряка (по 3,6 МВт кожний). Теоретично, пише DONG Energy, існує можливість подальшого розширення і для Walney Wind Farm, але точних планів стосовно цього поки немає.

Зараз морські вітряні станції Туманного Альбіону мають загальну потужність 1,5 ГВт, а до 2020 року країна планує підняти цей параметр до 18 ГВт. І це - в додаток до великих вітряних станцій на суші. В той час як загальне число морських вітрових турбін у Великобританії до 2020 року має зрости до 4300, кількість наземних вітрових турбін планується підняти до 10 000.

X

Вхід

Завантажую...