Вибрана найкраща заміна 60-ватній лампі розжарювання

Вибрана найкраща заміна 60-ватній лампі розжарювання

В США завчасно розіграли приз конкурсу L Prize. Американці вибрали найкращу заміну класичній 60-ватній лампі розжарювання. За розробку лампочки EnduraLED (яка тепер іменується не інакше як LED L Prize lamp) американський уряд нагородив компанію Philips сумою в $ 10 млн.

Але щоб отримати приз конкурсу «Освітлення майбутнього» (Bright Tomorrow Lighting Prize), виробникові довелося дуже постаратися - тільки тести нового продукту в незалежних лабораторіях зайняли кілька місяців.

Фахівці компанії Philips створили високоефективну лампу на світлодіодах, яка за якістю, терміном служби та ціною підходить для широкого розповсюдження і масового виробництва.

Продукт має стандартний цоколь E27. Зразкові розміри лампи: 11 сантиметрів в довжину і 6 см завширшки. Термін її служби складає близько 25 тисяч годин.

LED L Prize lamp споживає 10 ватів, і в результаті в порівнянні з класичним аналогом зберігає близько 83% енергії. Фахівці підрахували, що, якщо в США замінити всі 60-ватні лампи розжарювання, які нині використовуються, на нові, то країна заощадить на рік близько 35 терават-годин, витратить на $ 3,9 мільярди менше на електроенергію і знизить вуглецеві викиди в атмосферу на 20 мільйонів тонн.

Для порівняння: «надлишків» вистачило б на живлення 18 мільйонів житлових будинків або ж на постачання енергією протягом трьох років всього Вашингтона, інформує Philips.

У масовому продажі в США нова лампочка повинна з'явитися в 2012 році за ціною близько $ 40 за штуку.

X

Вхід

Завантажую...