Вибух нафтової платформи «Deepwater Horizon»

Вибух нафтової платформи «Deepwater Horizon»

20 квітня 2010 року в 80 кілометрах від узбережжя штату Луїзіана в Мексиканській затоці стався вибух нафтової платформи «Deepwater Horizon». Так почалась одна з найбільших техногенних катастроф за негативним впливом на екологічну обстановку в світовій історії.

Вибух, який стався на платформі Deepwater Horizon, викликав сильну пожежу. В результаті вибуху сім людей отримали поранення, четверо з них знаходяться в критичному стані, без вісті пропали 11 чоловік. Всього на момент надзвичайної події на буровій платформі, яка за розмірами більше, ніж два футбольних поля, працювали 126 чоловік, і зберігалося близько 2,6 мільйона літрів дизельного палива. Продуктивність платформи складала 8 тисяч барелів на добу.

22 квітня після 36-годинної пожежі нафтова платформа «Deepwater Horizon» затонула.

27 квітня чотири підводних робота компанії BP намагалися усунути витік нафти, але безуспішно. Роботі флотилії BP, що складається з 49 буксирів, барж, рятувальних катерів та інших судів, заважали сильні вітри і шторм на морі. Аварійні служби США почали процес контрольованого випалювання нафтової плями біля узбережжя штату Луїзіана в Мексиканській затоці. Перше полум'я на нафтовій плямі було запалено 28 квітня.

За оцінками, в Мексиканській затоці у воду виливається до 5 тисяч барелів (близько 700 тонн) нафти на добу. Проте фахівці не виключають, що найближчим часом ця цифра може досягти 50 тисяч барелів на день через появу в трубі свердловини додаткових місць протічки.

В даний час пляма досягла узбережжя Луїзіани і наближається до берегів Флориди і Алабами, в яких введено режим надзвичайного стану.

Президент США Барак Обама назвав те, що відбувається в Мексиканській затоці «потенційно безпрецедентною екологічною катастрофою». Не дивно, що цю аварію порівняли з Чорнобильською катастрофою.

7 травня почалась установка захисного куполу на місці аварійної нафтової свердловини.

На наведенній нижче інфографіці представлена інформація про обсяги та значення цієї техногенної катастрофи.

X

Вхід

Завантажую...