Викиди «не вписуються» у двоградусну мету

Викиди «не вписуються» у двоградусну мету

Глобальні плани щодо зниження викидів вуглекислого газу сильно занижені відносно того, що необхідно для утримання росту температури на рівні не більшому, ніж 2°C, йдеться в роботі дослідників Climate Action Tracker (CAT), консорціуму науково-дослідних інститутів.

Вони досліджували зобов'язання, раніше взяті урядами з метою обмежити потепління. CAT оцінив сім з 15 представлених вуглецевих планів як «неадекватні» меті утримання температури нижче допустимого рівня небезпечного потепління.

Аналіз був випущений на засіданні переговорів ООН з клімату в Бонні, спрямованому на просування нової глобальної угоди. В рамках боротьби з глобальним потеплінням, країни домовились представити свої національні плани в ООН перед ключовими переговорами у Парижі, які мають відбутись у грудні.

Поки що 56 урядів опублікували свої «національні внески», або INDC (Intended Nationally Determined Contributions) мовою ООН. Представники Китаю, США і ЄС вже окреслили свої наміри. У своєму аналізі CAT розглянув плани 15 країн, на рахунку яких майже 65% світових викидів.

Поза досяжністю

Між тим, сім із них — у тому числі Австралія, Канада і Японія — були оцінені як «неадекватні», тобто їх внески незадовільні для обмеження потепління 2°С. Шість — у тому числі США, ЄС і Китай — оцінили як «середні», тобто такі, що узгоджуються з метою. «Задовільними» були названі внески двох країн — Ефіопії і Марокко.

«Звісно, якщо паризька конференція застрягне на даних кліматичних зобов'язаннях до 2030 року, утримання потепління на рівні 2°C може стати неможливим, а 1,5°С буде поза досяжністю», — сказав Білл Хеа з Climate Analytics, частини групи CAT. Згідно з аналізом, прийняті зобов'язання загрожують підвищенням температури на 3°С, що матиме більш серйозний вплив на підвищення рівня моря і частоту екстремальних погодних явищ.

Багато країн зі значними викидами CO2 поки що не підтвердили свої наміри, в тому числі Індонезія і Бразилія. Бразильські екологи представили власний INDC на цій нараді, щоб підштовхнути свій уряд. Вони стверджують, що країна, сьомий за величиною емітер світу, може скоротити викиди вуглецю на 35% до 2030 року в порівнянні з рівнем 2010 року.

Вони закликають до припинення вирубки лісів, повторного засадження принаймні 14 мільйонів гектарів місцевих лісів та розвитку гідроенергетики і біопалива. На їх думку, країна може зробити справедливий і амбітний внесок, вигідний як для клімату, так і для економіки.

Брак прогресу

В цілому брак прогресу в досягненні двоградусної мети не став несподіванкою для урядових чиновників, які зібрались, щоб просувати переговори по новій глобальній угоді. Наразі вони намагаються скоротити громіздкий 83-сторінковий проект тексту. Досі лишаються великі розбіжності в формі і змісті нової угоди, яка намагатиметься представити довгострокові амбіції зі зниження викидів вуглекислого газу в юридично зобов'язуючій формі.

Фінансове питання завжди лежить на поверхні в таких переговорах. У своїй вступній заяві, Судан, від імені Африканської групи країн, засвідчив свої «сильні сумніви» щодо поточного тексту. «Група повторно наголошує, що втрати та збитки дуже важливі для основної угоди», — вказуючи на питання репарацій за збитки, викликані змінами клімату — те, в чому звинувачують багатші країни.

Це одне з цілого ряду гострих питань, які паралізували прогрес на цьому форумі. Делегати усвідомлюють, що вони зіткнулись з дуже важким завданням, маючи лише трохи більше одного тижня офіційних переговорів перш, ніж сторони зберуться у Парижі.

X

Вхід

Завантажую...