Винахідливі тварини

Ягуар

Ягуар

Навряд чи житель басейну Амазонки ягуар чув казку про те, як вовк ловив хвостом рибу в ополонці. Але мисливський інстинкт напевно підказав йому, що такий спосіб цілком може виявитись корисним. В якості вудки ягуар, як і казковий вовк, використовує свій довгий гарний хвіст, опускаючи його у води Амазонки. Цікавим рибам кортить з'ясувати, що це за екзотичний фрукт чи комаха, і вони підпливають ближче. А спритному рибалці залишається тільки вичерпувати їх лапою на берег. Місцеве населення стверджує, що це реальний факт, але його достовірність поки ще не була підтверджена офіційно.

Коаті

Щоб поласувати своїм улюбленим блюдом - зеленою ігуаною, цим найближчим родичам єнота доводиться йти на хитрість. Знаючи про надмірну лякливість ігуан і про їх звичку при найменшій небезпеці відразу ж звалюватися з дерева на землю, коаті, або носухи, розробили власну тактику полювання, яка дозволяє їм без особливих зусиль отримати на обід бажаний делікатес.

Для цього достатньо розділитися на дві групи, одна з яких забирається на дерево і сповнює здобич жахом, а друга чекає жертву на землі. Задачу носухи полегшує той факт, що зелена ігуана готова звалитись на землю навіть при мінімальній загрозі.

Світлячки Photuris і Photinus

Схожі назви, але які різні характери. Photinus - сумирні істоти. Самки цих світлячків позбавлені здатності літати через надзвичайно короткі крила, але приваблювати кавалерів це їм не заважає - для цього достатньо певним чином відповісти на світловий сигнал пролітаючого в повітрі самця.

Все б добре, але тут безтурботних самців підстерігає небезпека бути обдуреними і поплатитись життям за свою безтурботність. А все через кровожерливих самок Photuris, які прикидаються невміючими літати самками Photinus. Самця, який залетів на такий вогник, відразу ж з'їдають, а підступна самка не лише набиває черево, а й отримує захисні речовини, які відлякують павуків і птахів.

Маргі

Що робити, якщо природа не наділила тебе швидкими і витривалими ногами, щоб в рівній гонитві наздогнати жертву? Або сильними чіпкими лапами, щоб переслідувати здобич у кроні дерев? Невеликий деревний представник котячих - маргі, який мешкає в тропічних лісах Південної Америки, вирішив цю задачу по-своєму.

Щоб полегшити собі пошуки обіду, маргі навчився наслідувати голоси дитинчат мавп, які кличуть на допомогу своїх дорослих побратимів. Почувши плач потрапившої в біду дитини, мавпи миттю кидаються їй на допомогу, але потрапляють в засідку. Навіть бувалих дослідників тропічної фауни такі таланти не змогли залишити байдужими. Ходять чутки, що маргі здатний наслідувати не лише голоси мавп, а й інших тварин, в тому числі птахів та гризунів.

Грифова черепаха

Ще один спосіб отримати максимальну вигоду при мінімальних енерговитратах придумала грифова черепаха, яка мешкає в прісних водах Північної Америки.

Користуючись своєю схожістю з безневинним камінням, черепаха нерухомо влаштовується у водоймі, широко відкриває рот і чекає на здобич. Шанси пообідати збільшуються за рахунок яскраво червоного язика, схожого на соковитого черв'яка, який і служить приманкою для пропливаючих поблизу риб.

X

Вхід

Завантажую...