Виявлені гриби, що виробляють дизельне паливо

Виявлені гриби, що виробляють дизельне паливо

Славнозвісний біодизель - пальне, виготовлене з біологічної (переважно рослинної) сировини, - все ще не влаштовує деяких поборників чистоти природи як повноцінна заміна нафтовому паливу. Але, можливо, через кілька років людство звернеться до іншого джерела "зеленої" енергії. Гері Стробел (Gary Strobel), професор державного університету Монтани в тропічних лісах Патагонії (Південна Америка) виявив новий вид грибів, побічними продуктами життєдіяльності яких є вуглеводні, близькі за хімічним складом до дизельного палива.

Латинська назва цього гриба Gliocladium roseum. Раніше найпростіші вуглеводні були виявлені в побічних продуктах обміну речовин деяких морських водоростей. Виділення патагонського гриба Gliocladium roseum виявилися ще більш дивними, його побічні продукти обміну речовин виявилися дуже близькими до дизельного палива, одержаного з сирої нафти.

Тепер вся справа за мікробіологією та генною інженерією. Вчені цих галузей знань активно займуться збільшенням кількості та поліпшенням якості продукованих грибом вуглеводнів.

Нове відкриття дозволило в дещо іншому світлі поглянути на теорію утворення нафти і газу на Землі. Згідно з офіційною теорією нафта і газ на нашій планеті утворилися в результаті органічного розпаду стародавньої рослинності в умовах великого тиску без доступу кисню протягом багатьох мільйонів років.

X

Вхід

Завантажую...