Всесвітній День без автомобіля

Простір, який займають на дорозі 60 людей
Простір, який займають на дорозі 60 людей

Щороку 22 вересня в багатьох країнах світу проводиться Всесвітній День без автомобіля (World Carfree Day), девіз якого — «Місто як простір для людей, простір для життя».

День без автомобіля вперше провели в 1973 році в Швейцарії, коли уряд країни у зв'язку з паливною кризою закликав громадян відмовитись від машин на чотири дні. Відмови від автомобілів у різних європейських країнах тривали наступні два з половиною десятки років — до 1997 року, коли першу загальнонаціональну акцію провела Великобританія.

У 1998 році акція «День без автомобіля» вперше пройшла у Франції. Тоді в заході взяли участь всього близько двох десятків міст. Проте вже до 2001 року до руху офіційно приєднались більше тисячі міст у 35-ти країнах світу, зокрема, в Канаді, Бразилії та Японії. З 2002 року під егідою Єврокомісії щорічно з 16 по 22 вересня проходить Європейський тиждень мобільності (The European Mobility Week), кульмінацією якого являється «День без автомобіля».

В ряді міст впроваджуються заходи з обмеження використання персональних автомобілів для повсякденної їзди по місту паралельно з розвитком зручного і комфортного громадського транспорту, велосипедної інфраструктури, пішохідних зон.

Багато мегаполісів світу проводять своєрідні велосипедні демонстрації. Перша така велодемонстрація була організована в 1992 році велосипедистами Сан-Франциско (США). Тоді в ній взяло участь лише 48 осіб. Але кількість демонстрантів та місць проведення пробігів швидко зростала. За приблизними оцінками, в акції «День без автомобіля» щороку бере участь більше 100 мільйонів чоловік в 1,5 тисячах міст світу.

X

Вхід

Завантажую...